Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

XIII Szczecińskie spotkanie Organizacji Pozarządowych "Pod Platanami" - 29.05.2014

25 maja 2014 roku odbył się Wielki Piknik Pasji, czyli XIII Szczecińskie spotkanie Organizacji Pozarządowych "Pod Platanami". W maju każdego roku szczecińskie Organizacje Pozarządowe spotykają się na terenie Jasnych Błoni, naprzeciw samego Urzędu Miasta, w celu spotkania się ludzi, którzy realizują swoje pasje i marzenia, przeradzają swoje pomysły w projekty, angażują się w działania społeczno-artystyczne, zmieniając tym samym bliższe i dalsze otoczenie.

Tegoroczne  spotkanie skupiało się na temacie miasta Szczecin i działań, jakie organizacje pozarządowe, grupy nieformalne i działacze indywidualni, realizują w celu wprowadzenia zmian przede wszystkim służących poprawie zdrowia i jakości życia dla mieszkańców miasta.

Okręgowy Zarząd PZD w Szczecinie wziął udział w tegorocznym spotkaniu, jako Ogólnopolskie Stowarzyszenie Ogrodowe, ponieważ dało to okazję do wymiany zdań, poglądów czy doświadczeń z działkowcami oraz nawiązanie nowych kontaktów z ludźmi, biorących udział w tym ekologicznym Pikniku Pasji, poprzez propagowanie idei ogrodnictwa działkowego.

Tegoroczna edycja była wyjątkowo inspirującym wydarzeniem, bowiem każdy mógł odnaleźć w niej coś dla siebie, przy okazji wyjątkowo sprzyjającej, słonecznej pogody.

Przedstawiciele i wolontariusze blisko 150 organizacji pozarządowych, w tym stowarzyszenia i fundacje zaprezentowały swoją działalność.

Zarówno młodzież  jak i najmłodsi mogli uczestniczyć w przeprowadzonych warsztatach plastycznych, czy odegrać role detektywów, podczas platanowej gry miejskiej, a dla seniorów i sympatyków rozgrywek strategicznych tj. gry w szachy, warcaby czy gry w brydża zostało zorganizowane specjalne stoisko "Zagraj z nami Seniorami".

Do pozostałych piknikowych atrakcji zaliczyć można  było także przeróżne zabawy sportowe czy gry planszowe w formacie XXL, jak również przejażdżkę ciuchcią czy na kucykach.

Spotkanie "Pod Platanami" kierowane jest zatem do wszystkich grup wiekowych, chcących aktywnie i ciekawie spędzić czas, a przy okazji zaprezentować swój talent czy działalność na otwartej przestrzeni. Podczas warsztatów zostaje wypracowana wspólna koncepcja programu i działań na potrzeby odbiorców, jakimi są ludzie oraz rozwiązaniem ich problemów. Służy to przede wszystkim nowym pomysłom, które zostają wdrożone w życie, jak i najważniejszej w dzisiejszych czasach - integracji różnych środowisk w plenerze.

Zapraszamy do udziału w kolejnych wiosennych edycjach Wielkiego Pikniku Pasji - POD PLATANAMI.

 

Tekst: Ż. Wypiorczyk

Żródło: strona internetowa OZ w Szczecinie

 

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.