Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Zagłosujmy w eurowyborach! - 23.05.2014

Już w najbliższą niedzielę, 25 maja w Polsce odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Idąc do urn, zadecydujemy o tym, kto będzie nas reprezentował na forum Zjednoczonej Europy.

Prawo uchwalane przez organy Unii Europejskiej wywiera coraz większy wpływ na nasze życie. Większość ustaw polskiego parlamentu to pochodne decyzji, zapadających na forum unijnym. Wybory do Europarlamentu to okazja do wywarcia realnego wpływu na kształt polityki zarówno w Zjednoczonej Europie, jak i w naszym państwie.

1 maja tego roku świętowaliśmy okrągłą, dziesiątą rocznicę wstąpienia naszego państwa do Unii Europejskiej. Teraz, kilka tygodni po obchodach tego ważnego wydarzenia, mamy okazję pokazać Europie, że jesteśmy społeczeństwem świadomym swoich praw, które nie boi się wziąć odpowiedzialności zarówno za własne losy, jak i za przyszłość Kontynentu.

Działkowcy to liczna, aktywna grupa, która w przeszłości wielokrotnie angażowała się społecznie oraz politycznie, choćby podczas walki o nową ustawę o ROD. Ostatecznie osiągnęliśmy sukces. Batalia była długa, ale zwycięska. Nasz wysiłki wspierali posłowie z wielu klubów parlamentarnych i kół poselskich, którym zależy na losie polskiego ruchu działkowego. Dzielnie przeciwstawiali się parlamentarzystom dążącym do innych rozwiązań, sprzecznych z naszym dobrem.

Polski Związek Działkowców jest stowarzyszeniem zrzeszającym osoby o różnych poglądach. Zachęcamy jednak, by przed wrzuceniem głosu do urny pamiętać, że w naszym wspólnym interesie leży powierzenie mandatów europarlamentarzysty tym kandydatom, którzy od lat są sojusznikami działkowców. Takie osoby będą stwarzać warunki do rozwoju nie tylko polskiego, lecz również europejskiego ruchu działkowego.

Weźmy udział w wyborach. Każdy głos może być na wagę złota!   

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio