Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

PZD informuje o ustawie na spotkaniach - 02.06.2014

19 stycznia weszła w życie nowa ustawa o ROD. Jak każde prawo, również regulacje dotyczące ogrodów działkowych mogą rodzić pytania. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości działkowców, PZD zorganizuje cykl otwartych spotkań w trakcie których prawnicy, którzy przygotowali projekt ustawy, odpowiedzą na wszystkie dotyczące jej pytania.

Jak będą wyglądać te debaty? Na początku eksperci przedstawią działkowcom podstawowe założenia ustawy. Następnie każdy, kto przybył na spotkanie, będzie miał okazję zadać pytanie, dotyczące nowego prawa.

Ustawa o ROD wzbudza ogromne zainteresowanie użytkowników działek. Nic dziwnego. Działkowcy walczyli o nią bardzo długo. Pisali listy otwarte do przedstawicieli władz, brali udział w pikietach oraz w ogólnopolskiej manifestacji, która zgromadziła 15 tys. zwolenników ruchu działowego.

Teraz zapisy ustawy decydują o tym, jak funkcjonują ogrody działkowe. – Nic dziwnego, że cieszy się ona tak dużym poparciem i zainteresowaniem ze strony działkowców – podkreśla Anna Kubuj z OZ Mazowieckiego PZD.

Ustawa wprowadza nowe rozwiązania, które do tej pory nie występowały w prawie, regulującym funkcjonowanie ROD. Działkowcom przysługuje teraz tytuł prawny do działki w postaci dzierżawy działkowej. Możliwe jest również zbywanie prawa do działki, lub notarialne scedowanie ich na inną osobę. Zmieniła się także procedura likwidacji ogrodów oraz zasady regulacji stanu prawnego gruntów, na których się one znajdują.

To tylko niektóre spośród nowinek, jakie wprowadza nowa ustawa. Nic więc dziwnego, że działkowcy chcą wiedzieć, jak teraz będzie wyglądało użytkowanie ich działek. Już dziś do PZD napływają związane z tą kwestia pytania. Związek wychodzi zatem naprzeciw działkowcom. Jak na razie spotkania organizowane będę jedynie na terenie Warszawy. W miarę potrzeby, być może odbędą się one również w innych miastach. – Chcemy, by działkowcy mieli świadomość swoich praw i spoczywających na nich obowiązków – mówi Anna Kubuj. – Podczas naszych spotkań nie będzie tematów tabu. Będziemy rozwiewać ich wszelkie wątpliwości – podkreśla.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniach. Nasi prawnicy odpowiedzą na wszelkie pytania.

Daty i miejsca spotkań:                

28 maja godz. 17:00 - Ośrodek Szkoleniowy OZM PZD, ul. Waszyngtona 52/80

5 czerwca godz. 17:00 - ROD "Bemowo II", ul. Księżycowa 1A

11 czerwca godz. 17:00 -  ROD "Rakowiec", ul. Żwirki i Wigury 26

17 czerwca godz. 17:00 -ROD "Gaj", ul. Janowiecka  

23 czerwca godz. 17:00 - ROD "Sowińskiego", ul Olbrachta 72  

26 czerwca godz. 17:00 - ROD "Koło II", ul. Dywizjonu 303 nr 7 

30 czerwca  godz. 17:00 - ROD "Park Dolny", ul. Promyka 4  

   

Załącznik plikowy do pobrania

plakat_v_2.pdf

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio