Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Czytajcie "działkowca"! - 21.05.2014

Czytajcie „działkowca”!


W ostatnim miesiącu wiosny dobiega końca okres intensywnych prac w ogrodach i na działkach, coraz częściej myślimy już o wakacjach a wkrótce powitamy też lato. Mimo to nie zapominajmy o pielęgnacji roślin, które nieustannie wymagają naszej uwagi. Warto też pomyśleć o pracach których nie udało nam się wcześniej wykonać, niektóre z nich można jeszcze bez szkody nadrobić! W najnowszym, czerwcowym wydaniu „działkowca” znaleźć można wiele praktycznych porad na temat najważniejszych zabiegów do wykonania u schyłku wiosny. Nie zabraknie też inspiracji związanych np. z wyborem najlepszych roślin do uprawy, oryginalnymi kompozycjami czy elementami małej architektury na działce. Będą nowe trendy w ogrodowej modzie, artykuły o zdrowym odżywianiu i ekologii oraz wiele innych, aktualnych tematów! Poniżej przedstawiamy niektóre z nich:

Byliny kwitnące latem są szczególnie warte uwagi, tym bardziej, że wiele innych, wieloletnich roślin przeważnie zdobią już tylko liście. Poznajcie najcenniejsze letnie byliny! Dowiedzcie się dlaczego warto je mieć i w jaki sposób je stosować!

● Zarówno azalie, jak i różaneczniki to dzisiaj podstawowe krzewy ozdobne w ogrodach i na działkach. Są bardzo blisko spokrewnione, jednak różnią się dość istotnie pod wieloma względami. Warto poznać te różnice, ponieważ warunkują one nieco odmienne zastosowanie tych dwóch grup roślin.

Oczko wodne na działce to nie tylko przyjemne wrażenia w okresie letnim, ale także możliwość posiadania ciekawych roślin. Wybór jest duży, warto zatem poznać te najlepsze, w różnych kolorach i do różnych stref oczka!

Liliowce to przepiękne byliny, tworzące podobne do lilii kwiaty. Ich słabą stroną jest jednak stosunkowo krótkie kwitnie. Jest jednak na to rada! Proponujemy taki dobór gatunków i odmian, które zapewnią ciągłe kwitnienie od czerwca aż do jesieni!

Żywopłoty i obwódki wcale nie muszą być monotonne! Można w nich wykorzystać atut jakim jest kolor. Wystarczy odpowiednio wybrać z bogactwa dostępnych na rynku gatunków i odmian, dzięki którym stworzymy wspaniałe, barwne kompozycje!

● Poznajcie krzewiaste kserofity, czyli gatunki, które wytworzyły różne mechanizmy ułatwiające im przetrwanie nawet długotrwałych okresów suszy! Są one warte uwagi, bo nie wymagają szczególnej pielęgnacji a zadowolą się też mniej zasobną glebą!

Len nowozelandzki zwany inaczej tęgoszem mocnym, to niezwykle interesująca i rzadko spotykana roślina, znakomicie nadająca się zarówno do obsadzania rabat bylinowych jak i do uprawy w pojemnikach!

● Wśród roślin jednorocznych, występuje wiele pachnących gatunków, które warto mieć na swojej działce. Polecamy te najcenniejsze, odporne i intensywnie pachnące. Nasiona roślin jednorocznych do nabycia na www.dzialkowiecsklep.pl

● Asortyment mebli ogrodowych na rynku jest ogromny. Pomagamy w niełatwym wyborze idealnego kompletu, doradzając m.in. jaki wybrać styl, jaki materiał, oraz jak dobrać wielkość i ilość mebli do naszych potrzeb i możliwości!

● Dla tych, co mają mało wolnego czasu, proponujemy urządzenie ogródka „bez problemu”. Dzięki temu uprawiane tam rośliny nie będą wymagały częstego doglądania, a prace pielęgnacyjne okażą się prostsze i mniej czasochłonne!

● Aranżując przestrzeń działki powinniśmy pamiętać o zachowaniu perspektywy. Doradzamy jak to osiągnąć, eksponując np. różne punkty widokowe, tak aby można było docenić wiele ładnych miejsc z odległości!

● Przestrzeń przy ogrodzeniu pomiędzy sąsiednimi działkami można skutecznie upiększyć, urządzając na niej np. rabatę. Doradzamy jak to najlepiej zrobić oraz jakie dobierać rośliny, aby osiągnąć oczekiwany efekt i uniknąć niepotrzebnych konfliktów.

● Uwaga! W czerwcowym „Działkowcu” ogłaszamy dwa nowe konkursy: „Moja Działka” i „Mój Ogród”. Ich celem jest m.in. propagowanie dobrych wzorów zagospodarowania działek i ogrodów. Zapraszamy do udziału, a na zwycięzców czeka wiele atrakcyjnych nagród o łącznej wartości 36 000 zł!

Morele są cenione na działkach za smak, walory prozdrowotne oraz wybitną przydatność na przetwory. Polecamy najlepsze odmiany na działki. Zarówno te starsze, sprawdzone, jak również te najnowsze – o większej wytrzymałości na mróz!

● Jak samemu zrobić pergolę? Z nami nie będzie z tym problemu! Technikę wykonania prezentujemy „krok po kroku” wraz z rysunkami instruktażowymi!

Jak pomóc owadom zapylającym? Można dla nich zbudować ekohotele. Doradzamy jak to zrobić oraz jakie materiały dobrać, by przyciągnąć jak największą różnorodność pożytecznych gości!

Rośliny wodne również mogą chorować. Co wówczas robić, gdy terapia ochronna jest utrudniona a zastosowanie pestycydów niedopuszczalne? Opisujemy choroby najpopularniejszych gatunków wodnych oraz skuteczne, dopuszczalne metody przeciwdziałania!

Jak wspomagać wzrost roślin? Na rynku pojawiły się nawozy, które oprócz standardowych składników odżywczych, zawierają specjalne substancje stymulujące wzrost roślin. Doradzamy jak je dobierać i stosować! Duży wybór nawozów do nabycia na www.dzialkowiecsklep.pl

Dlaczego rośliny gubią owoce? Powodów tego zjawiska jest wiele i mogą być one różne. Podajemy metody, dzięki którym będziemy mogli choć częściowo temu zapobiec!

 

Te i wiele innych, atrakcyjnych tematów tylko w czerwcowym „działkowcu”! Zapraszamy do lektury!

My dobrze wiemy jak odmienić Twoją działkę!

 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.