Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

W Katowicach stanął hotel dla pszczół - 20.05.2014

Okręgowy Zarząd Śląski PZD w celu zapewnienia schronienia dla owadów zapylających, wytypował ROD im. T. Kościuszki w Katowicach do postawienia na jego terenie hotelu, w którym pszczoły, trzmiele, motyle i inne owady zapylające będą mogły znaleźć bezpieczne schronienie.

ROD im. T. Kościuszki założony został w 1909r. Położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie parku Kościuszki, w którym również znalazł się pszczeli hotel, a także w pobliżu szkół oraz przedszkoli.

Ogród otwarty jest dla zwiedzających zwłaszcza młodzieży i tych najmłodszych, wśród których zarówno nasadzenia krzewów i bylin a obecnie również umiejscowiony hotelik dla pszczół, wzbudzi z pewnością zainteresowanie i stanowić  będzie miejsce edukacji ekologicznej.

Hotel dla pszczół już w kilka dni po postawieniu na terenie ogrodu, pomimo padającego deszczu, zapełniony jest pszczołami o czym świadczą przedstawione zdjęcia.

Prezes ROD Pan Jerzy Sowa stwierdza duże zainteresowanie działkowców tego ogrodu, nie tylko samym hotelem dla pszczół, ale także w jakim celu został on postawiony i czy rzeczywiście stanowi schronienie nie tylko dla pszczół.

Prezes uważa również, że nie tylko przedszkola skorzystają z tej formy nauczania, ale także młodzież szkolna, dla której lekcje botaniki przeprowadzane są na terenie ogrodu.

Na terenie parku Kościuszki sąsiadującego z ogrodem, znajduje się także hotel dla pszczół, w którym pszczoły znalazły schronienie.

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio