Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

W Opolu stanął pierwszy hotel dla owadów zapylających - 16.05.2014

W dniu 14 maja 2014 r. w ROD im. Odra w Opolu położonym przy pl. Różyckiego postawiono pierwszy hotel dla „dzikich zapylaczy”. Jest to efekt współpracy pomiędzy Polskim Związkiem Działkowców a Greenpeace na rzecz tworzenia warunków przyjaznych dla środowiska naturalnego, szczególnie w dużych miastach.

  

Hotel został usytuowany na terenie ogólnodostępnym ROD przy Domu Działkowca. Pszczeli hotel postawiony został przez działaczy Greenpeace, prowadzących kampanię pod hasłem „Przychylmy Pszczołom Nieba”. Pracy działaczy przyglądali się członkowie Zarządu ROD oraz przechodzący działkowcy, wykazując duże zainteresowanie stawianym obiektem. Członkowie Zarządu ROD „Odra” w Opolu z dumą spoglądali na powstający „pszczeli hotel”- czując się wyróżnionymi spośród 111 ROD okręgu opolskiego. Zebrani obserwowali jak z kokonu wygryza się pierwsza pszczoła i zasiedla „hotel”, co wzbudziło wiele pozytywnych emocji.

Prowadzona akcja ma wspierać ideę odbudowania populacji pszczół. Ogrody działkowe i bogactwo ich ekosystemów są idealnym miejscem, w którym te jakże pożyteczne owady będą mogły żyć, rozmnażać się i zapylać rośliny. Dodatkowo obecność hoteli oznacza również wspaniałą okazję do edukacji przyrodniczej i propagowania dobrych praktyk wśród dzieci i młodzieży z okolicznych szkół i przedszkoli, a także będzie służyć promocji rodzinnych ogrodów działkowych w środowisku lokalnym.

Pierwszy „pszczeli hotel” usytuowany w rodzinnym ogrodzie działkowym na terenie miasta Opola stanowi zapoczątkowanie akcji pod hasłem „Przychylmy Pszczołom Nieba”. Zachęcamy również inne rodzinne ogrody działkowe do podjęcia podobnej inicjatywy.

Powrót

Copyright © 2019 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio