Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

ROD „Źródełko” w Oleśnie obchodzi jubileusz 30 – lecia powstania - 07.05.2014

Działkowcy z ROD „Źródełko” w Oleśnie mogą szczycić się długa tradycją i z optymizmem patrzeć w przyszłość. Podczas zebrania jednogłośnie zadecydowali o pozostaniu w PZD.

Historia ogrodu sięga 1984 roku. Wtedy powstała jego metryka, zawierająca 68 działek. Na początku był y to działki typowo ogrodnicze, ale z biegiem lat ich charakter uległ zmianie. Teraz większość z nich pełni funkcję rekreacyjną. Piękne altany i wypielęgnowane ogródki są dumą ich właścicieli.

23 sierpnia 2014 roku odbędą się uroczystości, związane z 30 – tą rocznicą powstania ogrodu. Przez lata nasz ROD przeszedł wiele zmian. Po rezygnacji poprzedniego prezesa w 2011 roku, dołożyliśmy wiele starań, aby polepszyć jego wizerunek i prestiż.

Zaczęliśmy od porządków na terenach wokół ROD. Teraz możemy powiedzieć, że osiągnęliśmy pełen sukces. Nie tylko udało nam się poprawić wygląd ogrodu, lecz również przekonać działkowców do wspólnych prac. Dziś sami chętnie angażują się w tego typu inicjatywy.

Dzięki włożonemu wysiłkowi, mogliśmy przystąpić do konkursu „Najładniejszy Rodzinny Ogród Działkowy Roku 2013”. W województwie zajęliśmy drugie miejsce, co wprawiło nas w wielką dumę.

Ogrody to dla nas oczywiście nie tylko praca. Organizujemy wiele imprez: rozpoczęcie sezonu grillowego, dzień działkowca, ognisko dla uczestników warsztatów terapii zajęciowej, wycieczki rowerowe, a także turnieje siatkówki. Wszystkie te inicjatywy, skierowane nie tylko do naszych działkowców, pokazują, że jesteśmy ogrodem otwartym na społeczeństwo.

Mamy wiele planów, inwestycji, które stopniowo realizujemy.

Nasi działkowcy brali czynny udział w obronie ROD. W zbieraniu podpisów zajęliśmy czwarte miejsce w województwie. W trakcie zebrania jednogłośnie zadecydowaliśmy o pozostaniu w PZD.

 

Zarząd ROD „Źródełko” w Oleśnie

Powrót

Copyright © 2019 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio