Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Radni chcą zachowania działek - 06.05.2014

Poznański klub Platformy Obywatelskiej wzywa prezydenta miasta Ryszarda Grobelnego, aby zrezygnował z zapisów nowego studium zagospodarowania miasta przeznaczającego część terenów, na których znajdują się ogrody działkowe na zabudowę mieszkaniową i usługową.

Chodzi o grunty na poznańskim Łazarzu, pomiędzy ulicami Hetmańską, Kolejową, Dmowskiego i Potockiej. Planiści założyli, że zamiast znajdujących się tam ogrodów działkowych, mają powstać domy handlowe, supermarkety oraz osiedla mieszkaniowe. Radni PO podkreślają, że pozostawienie tych zapisów zmusi ich do wstrzymania uchwalenia całego studium zagospodarowania – informuje Radio Merkury.

Dokument ten szczegółowo wskazuje, do jakich celów ma zostać przeznaczony dany obszar. Jest uaktualniany co kilka lat, między innymi z powodu dynamicznego rozwoju miasta.

Działkowcy już toczą walkę o zachowanie swoich ogrodów. Zebrali podpisy pod petycją, wystosowaną do władz miasta.  Sprzeciw wobec planów likwidacji ogrodów wyraziło kilkuset działkowców. Tego typu plany wobec ROD oburzają nie tylko ich. Przeciwni są również okoliczni mieszkańcy, którzy wolą mieszkać w pobliżu zieleni, niż wielkich, betonowych osiedli, czy supermarketów. Te ostatnie wyrastają w polskich miastach niczym przysłowiowe grzyby po deszczu. 

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio