Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Z życia ROD

ROD "Gajówka" przyjazny działkowcom i środowisku - 05.05.2014

Rodzinne ogrody działkowe  oprócz tego, że służą działkowcom są także miejscem przyjaznym dla roślin i zwierząt. Bez wątpienia jest w tym duża zasługa działkowców, którzy dbają o to, by ich ogrody były jak najbardziej przyjazne środowisku.

Jednym z takich ogrodów  jest ROD „Gajówka” w Wodzisławiu Śląskim, który od kilku lat z powodzeniem realizuje program "Ogród przyjazny środowisku" w ramach którego działkowcy dbają o stałą segregację śmieci, w ograniczony sposób stosują środki chemiczne, dokarmiają ptaki i dzikie zwierzęta, nie spalają śmieci na działkach, nie wjeżdżają autami na teren ogrodu, organizują liczne szkolenia dla działkowców.

Oprócz tego działkowcy z „Gajówki”sami budują hotele dla zapylaczy czy też budki i karmniki dla ptaków. Dzięki temu wiele pszczół, motyli, bocianów, jaskółek czy sikorek znajduje na działkach bezpieczne schronienie. Działkowcy z ROD "Gajówka" zachecają do podobnych działań działkowców z innych ogrodów, bo jak mówią, natura z pewnością nie zapomni im się za to odwdzięczyć.

 

 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio