Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Czytajcie "działkowca"! - 22.04.2014

Czytajcie „działkowca”!

Wiosna w maju ukazuje swoje najpiękniejsze oblicze, szczodrze obdarza nas zapachami i kolorami kwiatów, śpiewem ptaków. Codziennie zakwitają nowe rośliny. Na działkach sezon w pełni, oprócz podstawowych prac związanych z porządkami, przygotowaniem gleby, siewem czy sadzeniem, wiele uwagi należy poświęcić pielęgnacji rozwijających się roślin. W najnowszym, majowym wydaniu „działkowca” znaleźć można wiele praktycznych porad na temat najważniejszych prac, w tym okresie. Nie zabraknie też inspiracji związanych np. z wyborem najlepszych roślin do uprawy, oryginalnymi kompozycjami czy elementami małej architektury na działce. Będą nowe trendy w ogrodowej modzie, artykuły o zdrowym odżywianiu i ekologii oraz wiele innych, aktualnych tematów! Poniżej przedstawiamy niektóre z nich:

Rośliny sezonowe, którymi zdobimy nasze działki, tarasy, czy balkony, urzekają swoją urodą i dają szybki efekt dekoracyjny! Mimo, że wymagają corocznego wysadzania lub wysiewania, chętnie po nie sięgamy. Jakie gatunki i odmiany wybrać z bogatej rynkowej oferty? Atrakcyjne rośliny sezonowe, nawozy oraz akcesoria do uprawy pojemnikowej na www.dzialkowiecsklep.pl

Krzewiaste piwonie mają coraz większe grono miłośników. Pochodzą z Dalekiego Wschodu, gdzie tak jak u nas róże, uznawane są za królowe ogrodów. Są też długowieczne i będą zdobiły działkę przez dziesiątki lat!

Karłowe odmiany kwitnących krzewów to znakomite rozwiązanie na działki, gdzie posadzenie silnie rosnących okazów może okazać się problemem. Wybór taki gwarantuje zachowanie ładu przestrzennego przy takich samych efektach dekoracyjnych!

 ● U wielu gatunków roślin spotyka się dziwolągi. Wśród tulipanów z pewnością na to miano zasługują odmiany papuzie z fantazyjnie przebarwionymi, pofalowanymi i powcinanymi kwiatami. Dzięki nim każda cebulowa rabata okaże się oryginalna i niepowtarzalna!

 ● Inną cebulową perełką, którą warto mieć na działce jest psiząb liliowy o kwiatach przypominających lilie i atrakcyjnych, wzorzystych liściach! Swą nazwę roślina ta zawdzięcza oryginalnie wyglądającej cebuli przypominającej biały kieł psa!

 Kosmatki i sity to trawopodobne gatunki, które stają się ostatnio bardzo modne. Dobrze nadają się do ogrodów wodnych a dodatkowo wyróżnia je możliwość wykorzystania w miejscach ocienionych!

 ● Byliny z tak zwanej piątki skalnej to nieodłączny element każdego ogrodu skalnego. Kwitną obficie, mają małe wymagania, są mrozoodporne, i długowieczne. Warto poznać te gatunki a także najciekawsze ich odmiany!

Zioła mogą być nie tylko pożyteczne ale i piękne. Dobierając je umiejętnie, można stworzyć efektowne kompozycje na rabatach, ale też w pojemnikach na tarasach i balkonach. Które gatunki i odmiany najlepiej wybrać i jak je komponować, aby uzyskać najlepszy efekt? Ciekawe zioła do nabycia na www.dzialkowiecsklep.pl

Oświetlenie może wydobyć atrakcyjną architekturę altany,  wyeksponować ciekawe rośliny i elementy małej architektury na działce. Jak zaplanować taką instalację? Co i jak warto oświetlać?

Rośliny o kulistych koronach cieszą się niesłabnącą popularnością Sprawdzą się  dobrze nie tylko w aranżacjach z udziałem żywopłotów i rzeźb roślinnych ale także jako akcenty w wielu innych kompozycjach na działce. Jak dobierać gatunki i odmiany tworzące naturalne kuliste formy?

● Poznajcie najnowsze trendy w sztuce ogrodowej prezentowane na Międzynarodowych Targach Ogrodniczych IPM 2014 w Essen w Niemczech.  Ta ogromna wystawa skupia ponad 1500 wystawców z 45 krajów z całego świata!

Kwitnące bramki to znakomity pomysł na dekorację np. ścieżki prowadzącej do altany. Jak efektownie zaaranżować takie bramki wraz z ich otoczeniem? Atrakcyjne bramki do nabycia na www.dzialkowiecsklep.pl

 ● Jak chronić kwiaty roślin sadowniczych przed przymrozkami? W jakich warunkach najczęściej dochodzi do takich uszkodzeń i jakie gatunki są najbardziej na  nie podatne?

 ● Czy wiecie, że agrest można uprawiać w formie szpaleru? U tego gatunku najbardziej popularne są formy krzewiaste i pienne, jednak uprawa szpalerowa daje wiele dodatkowych korzyści!

 ● Poznajcie receptę na wspaniałe plony truskawek i poziomek! W kilku punktach podajemy zasady postępowania aby uzyskać obfite i zdrowe owoce!

 Jak pomóc owadom zapylającym? Blisko 80% roślin zapylanych jest przez owady – pszczoły, trzmiele i inne pożyteczne organizmy. Ich liczba w ostatnich latach dramatycznie maleje. Podajemy sposoby jak im pomóc, m.in. poprzez stworzenie działki przyjaznej owadom!

Jak sadzić pnącza? Okazuje się, że zabieg ten jest wcale taki oczywisty!  Gatunki te należy sadzić w szczególnie przemyślany sposób, uwzględniając nie tylko ich wymagania środowiskowe, ale także rodzaj podpory czy sposób wspinania się!

 ● Dobrze dobrana kosiarka do trawnika będzie służyła przez wiele lat, a koszenie stanie się przyjemnością a nie udręką! Jakie czynniki należy uwzględnić przy jej wyborze? Kosiarki do trawy do nabycia na www.dzialkowiecsklep.pl

 ● Asortyment kaskadowych petunii o przewieszających się pędach corocznie się powiększa. Warto znać najnowsze trendy wśród tych najbardziej spektakularnych balkonowych kwiatów!

 ● Chorobom roślin może sprzyjać nie tylko wilgoć ale także susza! Poznajcie te najbardziej typowe sytuacje, a także metody aby w porę zapobiec porażeniu!

 ● Systemy automatycznego nawadniania ze zraszaczami wynurzalnymi stają się coraz tańsze i powszechnie dostępne. Warto poznać zasady ich działania i rozważyć możliwości wykorzystania na działce!

● Jak uprawiać eko? Przedstawiamy metody postępowania w ekologicznej uprawie roślin związane m.in. ze zbieraniem deszczówki, nawadnianiem kompostowaniem i nawożeniem!

 

Te i wiele innych, atrakcyjnych tematów tylko w majowym „działkowcu”! Zapraszamy do lektury!

My dobrze wiemy jak odmienić Twoją działkę!

 

 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio