Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Kandydaci SLD na posłów do Parlamentu Europejskiego w ROD „Aster” w Łomży - 07.04.2014

W dniu 5 kwietnia br. działkowcy z ROD „Aster” w Łomży gościli kandydatów SLD na posłów do Parlamentu Europejskiego - posła na Sejm RP prof. Tadeusza Iwińskiego, Małgorzatę Bil-Jaruzelską – m.in. Przewodniczącą Forum Równych Szans i Praw Kobiet  woj. podlaskiego i Roberta Ładę – Radnego Sejmiku woj. podlaskiego.   

Goście zostali zapoznani z historią ogrodu i terenu, na którym jest zlokalizowany (w latach 1902 – 1908, w czasie gdy Łomża była gubernią w zaborze rosyjskim, na terenie tym wybudowano umocnienia wojskowe. W trakcie II wojny światowej stanowiły one fragment fortyfikacji Łomży. Przed powstaniem ogrodu w 1981 r. było tu dzikie wysypisko).

  W trakcie rozmowy z działkowcami  poseł Iwiński zapewnił o sympatii SLD dla ogrodnictwa działkowego, przypominając wkład lewicy w obronę praw działkowców.

Prezes ogrodu Stefan Grodzki podziękował w imieniu działkowców za wsparcie Klubu Parlamentarnego SLD w batalii o ustawę o  rodzinnych ogrodach działkowych. Przypomniał, że mimo uchwalenia ustawy o rod, która jest kompromisowym rozwiązaniem w stosunku do projektu obywatelskiego, Związek Miast Polskich nadal kwestionuje niektóre zapisy ustawy, czyniąc próby o ich zmianę. Stwierdził, że sympatia działkowców zawsze będzie po stronie tych osób, które rozumieją potrzebę istnienia ogrodów działkowych w obecnej formie i będą się z nami solidaryzować w walce o ich utrzymanie.

        W trakcie spaceru po ogrodzie i wizyty na działce Danuty i Marka Palińskich, goście z uznaniem wypowiadali się  o działkowcach i ogrodzie.  Wpisując się do kroniki ogrodowej, Pan prof. Tadeusz Iwiński napisał m.in.:

Dziękuję za zaproszenie i gościnność w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „ASTER” w Łomży. Jestem pod wrażeniem rozmachu działania i pracowitości działkowców. Na przykładzie Waszych ogrodów widać, jak ważna była skuteczna obrona ROD -ów przed zakusami o ich likwidację... Cieszę się, że lewica w tym procesie odegrała istotną rolę. Życzę dalszych sukcesów w konkursach okręgowych w skali całego województwa.

Z najlepszymi życzeniami
Prof. dr. hab. Tadeusz Iwiński
Poseł na Sejm RP

Łomża, 05/04/2014

 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.