Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Spotkanie działkowców z Prezydentem Radomia - 26.03.2014

W dniu 25 marca 2014r. odbyło się spotkanie przedstawicieli delegatury radomskiej PZD z Prezydentem Radomia panem Andrzejem Kosztowniakiem. Inicjatorami spotkania byli działkowcy. Przewodniczący Delegatury pan Zygmunt Kacprzak poinformował prezydenta o powstaniu i uchwaleniu nowej ustawy działkowej, o którą walczyli. Prezydent przyznał, że nie zna zapisów nowej  ustawy. Działkowcy wręczyli prezydentowi ustawę wraz z przewodnikiem po niej a także zapoznali go z najważniejszymi artykułami nowej ustawy o ROD.


Najistotniejszym punktem spotkania było omówienie wystąpienia Związku Miast Polskich do Prezydenta RP. Okazało się, że pan Prezydent Kosztowniak jest sekretarzem ZMP. Po długiej dyskusji Prezydent Kosztowniak zaproponował, aby w najkrótszym czasie przedstawić mu argumenty działkowców w tej sprawie. Zapowiedział również, że zrobi wszystko, aby doszło do spotkania między PZD i ZMP w celu omówienia spornych kwestii.


Jednocześnie ustalono, że spotkania radomskich działkowców z Prezydentem będą odbywać się częściej. Informując prezydenta o prowadzonej kampanii sprawozdawczej w związku, zaprosiliśmy Prezydenta na wybrane zebranie sprawozdawcze w ogrodzie. Zaproszenie zostało przyjęte. Prezydent weźmie udział w zebraniu na „STORCZYKU".
Na zakończenie Prezydent Radomia zapoznał działkowców z planami rozwoju miasta Radomia i w tej pięknej wizji jest miejsce dla ogrodów działkowych. Życzyliśmy panu Prezydentowi realizacji wizji Radomia w następnej kadencji.


Ze strony działkowców w spotkaniu udział wzięli: Zygmunt Kacprzak Anna Jarosińska Jan Szczepanowski Ryszard Staniak

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.