Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Stanowisko Konwencji Wojewódzkiej SLD w Poznaniu - 18.03.2014

Stanowisko

Konwencji Wojewódzkiej

Sojuszu Lewicy Demokratycznej

w Poznaniu

Zebrani na odbywającej się w dniu dzisiejszym Konwencji Wojewódzkiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Poznaniu, wyrażamy swoje głębokie niezadowolenie wywołane występowaniem Związku Miast Polskich z zastrzeżeniami do treści Ustawy z dnia 13 grudnia 2013 r. o rodzinnych ogrodach działkowych.

            Nasze niezadowolenie pogłębia fakt, że w sposób aktywny nasi parlamentarzyści uczestniczyli w tworzeniu tego bardzo dobrego prawa i mamy pełną świadomość trudności w uzyskaniu konsensusu politycznego w wyniku, którego ustawa ta została przyjęta przez obie Izby Parlamentu i akceptowana przez Prezydenta RP.

            Samorządy miast polskich są samorządami społeczności mieszkańców a zatem również mieszkających w tych miastach działkowców. Zamierzając oprotestować zawarte w ustawie przepisy wystąpicie Państwo przeciwko interesom swoich mieszkańców. Zarządy bardzo wielu miast odcinają się od poparcia takich pomysłów. Wiele, publicznie ogłaszanych stanowisk potępia takie zamiary głoszone przez Biuro Związku Miast Polskich z uporem wartym lepszej sprawy.

             Z powyżej przedstawionych powodów wzywamy samorządy miast zrzeszonych w Związku Miast Polskich do zaniechania rozsiewania kolejnych niepokojów w działaniu społeczności działkowej.

            Wzywamy Związek Miast Polskich do wydania oświadczenia o zaniechaniu działań związanych z kwestionowaniem zapisów ustawy z dnia 13 grudnia 2013 r. o rodzinnych ogrodach działkowych.

            Jednocześnie zapewniamy całą społeczność działkową o poparciu ze strony Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz samorządowców naszej partii dla dążeń do zapewnienia spokojnego istnienia i rozwoju rodzinnych ogrodów działkowych.

 

Poznań, dnia 15 marca 2014 r.

Delegaci Konwencji Wojewódzkiej SLD w Poznaniu.

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio