Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Informacje z OZ

Zakończyły się zimowe szkolenia dla działkowców i miłośników roślin z okręgu lubelskiego - 06.03.2014

W dniu 27 lutego br. zakończyły się zimowe szkolenia dla działkowców i miłośników roślin. Dobiegł końca cykl szkoleń poświęconych przybliżaniu tajemniczego świata roślin oraz zagadnień związanych z ich uprawą i pielęgnacją. Tegoroczna tematyka wykładów obejmowała również wpływ zdrowej – ekologicznej żywności na kondycję i stan zdrowia człowieka. Omówiono także sposoby projektowania ogrodów terapeutycznych oraz elementy, które można wprowadzić do działkowych ogrodów, tak by pozytywnie wpływały na zdrowie człowieka.


W tym roku gościliśmy członków Polskiego Klubu Ekologicznego, którzy wraz za działkowcami wysłuchali wykładu wygłoszonego przez Panią mgr Marzenę Marzec z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Tematyka ogrodnicza przybliżana była również we współpracy z Panią mgr inż. Marią Grabowską.


Wykłady cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony działkowców jak i właścicieli prywatnych ogrodów. W szkoleniach wzięło udział łącznie blisko 50 osób. Wszyscy uczestnicy wyrazili nadzieję na kolejne spotkania w przyszłych latach istnienia Polskiego Związku Działkowców.

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio