Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Gdyńskie ogrody pozostają - 03.03.2014

W ostatnich kilku dniach wszystkie niemal trójmiejskie gazety rozpisywały się o jednym. O planach przeniesienia (czytaj likwidacji) szesnastu gdyńskich ogrodów działkowych na nowe tereny. I w tym miejscu należy dodać, że miało to być miejsce znacznie oddalone od wszystkich dzielnic miasta. Argumentami, które miały zadecydować o wskazanej lokalizacji były małoznaczące potrzeby społeczne, a w większości przypadków przeważała czysta komercja.


Reakcja na przytaczane plany zmiany lokalizacji była zdecydowana. Podjęte przez Kolegium Prezesów Gdyńskich Ogrodów Działkowych działania zaowocowały wspólnym spotkaniem z włodarzami Miasta Gdyni.


Umówione czwartkowe spotkanie przyniosło, w szczególności dla działkowców, zaskakujące rozwiązania. Po przedstawieniu swoich argumentów, przedstawiciele kolegium usłyszeli miłe dla nich informacje. Prezydent Miasta Wojciech Szczurek, zdecydowanie oświadczył, że Miasto odcina się od jakiejkolwiek zmiany lokalizacji istniejących ogrodów działkowych. Obiecał, a dzisiaj mogę stwierdzić, że dotrzymał słowa, zmianę niekorzystnych dla działkowców zapisów w studium, tak by w żaden sposób nie budziły one niczyich wątpliwości.


Należy odnotować fakt nawiązania porozumienia (do czwartku taka opcja nie występowała), odnośnie dalszej współpracy. Ustalono, że spotkanie na takim szczeblu będą się odbywać w cyklach półrocznych. Powołano też komisję w celu łatwiejszej dwustronnej współpracy.


Z satysfakcja należy odnotować osiągnięcie sukcesu. Pozwoli on na zachowanie naszych ogrodów działkowych w dotychczasowych miejscach, tak istotnych dla wielu użytkowników.


Nowe zrozumienie obecnej sytuacji oraz dobra wola obu stron, pozwalają gdyńskim działkowiczom na spokojny sen, sen o przyszłości posiadanych ogrodów.


                                            Przewodniczący Gdyńskiego Kolegium
                                                           Leonard Niewiński

Powrót

Copyright © 2019 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio