Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

KR PZD przekazała do wszystkich ROD plansze ogrodnicze - 27.02.2014

Krajowa Rada PZD przekazała do wszystkich ogrodów plansze z praktycznymi poradami dotyczącymi prac, o których warto pamiętać wiosną, gdy po zimowej przerwie wrócimy na działki. Materiały opracowane zostały przez znanych naukowców, którzy od wielu lat zajmują się ogrodnictwem działkowym.


Plansze zostały poświęcone takim zagadnieniom jak: Cięcie krzewów ozdobnych kwitnących latem, Cięcie krzewów ozdobnych kwitnących wiosną, Cięcie krzewów winorośli, Cięcie krzewów jagodowych, Cięcie i formowanie drzew owocowych, Cięcie drzewek owocowych po zasadzeniu, Jak zrobić dobry kompost, „Rozpoznajemy choroby drzew i krzewów owocowych, Rozpoznajemy szkodniki drzew i krzewów owocowych, Środki ochrony roślin do stosowania na działkach w 2014r. - ochrona przed chorobami, Środki ochrony roślin do stosowania na działkach w 2014 r. - ochrona przed szkodnikami.


Plansze zostały już przekazane do wszystkich ogrodów, więc w najbliższych dniach powinny znaleźć się we wszystkich gablotach ogrodowych. Koszty wydania pokryła Krajowa Rada PZD z Funduszu Oświatowego. Tablice zostały także opublikowane na naszej stronie internetowej. Można je pobrać z zakładki „Aktualności-porady ogrodnicze” (link).

  

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio