Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Prezydium Okręgowego Zarządu Szcześcińskiego PZD pisze do Ryszarda Grobelnego - 16.01.2014

SZANOWNY PANIE PREZESIE

W nawiązaniu do wystosowanego przez Pana pisma z dnia 20-12-2013 do Pana Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, w sprawie zamiaru skierowania naszej nowej ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych do Trybunału, w celu sprawdzenia zgodności z konstytucją, pragniemy poznać powody zmiany Pana stanowiska. Pan Panie Prezesie, całkiem niedawno, w świetle jupiterów, złożył Pan podpis pod obywatelskim projektem ustawy o ROD. Jesteśmy zdziwieni i zaniepokojeni kto lub co, wpłynęło na zmianę Pana stanowiska i czym jest uzasadnione?

Absurdalne jest więc, że teraz Pana podpis widnieje pod dokumentem, w którym mowa o niekonstytucyjnych zapisach znajdujących się w ustawie. Takiej niekonsekwencji działania nie rozumieją działkowcy Szczecina. Prosimy Pana Prezesa ZMP o wyjaśnienie.

Działkowcy po podpisaniu nowej ustawy o rodzinnych ogrodach, zabrali się do budowy przyszłości, a tu nagle jak grom z nieba wystrzela nieprzewidywana dawka trucizny. Chcemy też poznać jak liczne grono podjęło decyzję o skierowaniu pisma do Pana Prezydenta RP. Rozumiemy, że grunt - to biznes.

Dyrektor Biura Związku Miast Polskich Pan Andrzej Porawski, grozi, że jeżeli Prezydent Bronisław Komorowski, nie skieruje ustawy do Trybunału Konstytucyjnego, zrobi to ZMP. Argumentując stanowisko Związku Miast, Pan Porawski sugeruje, jakoby nowa ustawa działkowa nie realizowała w pełni wyroku Trybunału z lipca 2012 roku. My działkowcy, śledząc obrady w Sejmie i Senacie, na temat projektu obywatelskiego nowej ustawy ogrodowej, znamy jakie były przytaczane opinie konstytucjonalistów, prawników i innych autorytetów prawnych i jesteśmy pewni, że to oskarżenie Pana Dyrektora, należy uznać za bezzasadne.


Oczekując na odpowiedź, pozostają z szacunkiem i poważaniem
członkowie Prezydium Szczecińskiego Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców.

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio