Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Spotkanie Przewodniczących kolegium Prezesów ROD - 23.12.2013

W miniony piątek odbyło się prezydium OZ PZD W Zielonej Górze poszerzone o kolegium prezesów. Spotkanie miało charakter uroczysty i świąteczny. W spotkaniu udział wzięła Pani Wioleta Haręźlak- wiceprezydent Zielonej Góry oraz Pan Zygmunt Stabrowski- główny specjalista w gabinecie prezydenta. Członkowie prezydium oraz przewodniczący kolegiów prezesów ROD z Zielonej Góry, Żar, Żagania, Sulechowa i Lubska dokonali podsumowania roku i prac związanych z procedowaniem i uchwaleniem przez Sejm RP ustawy o ROD.
Prezes OZ PZD, Pan Marian Pasiński przekazał informacje dotyczące wdrożenia przez organy Związku nowej ustawy o ROD oraz zapoznał zgromadzonych z zadaniami i obowiązkami jakie czekają wszystkie struktury samorządów ogrodowych w roku 2014.
Pani Prezydent zapewniła, iż władze Zielonej Góry od samego początku gorąco kibicowały działkowcom i ich walce o dobrą ustawę o ROD. Podkreśliła, że miedzy działkowcami i miastem istnieje bardzo dobra współpraca. Władze Miasta mają świadomość, że działkowcy w Zielonej Górze to ogromna rzesza osób, najczęściej w starszym wieku. Dlatego zarówno ogrody działkowe jak i sami działkowcy powinni być otoczeni opieką i wsparciem ze strony władz samorządowych.  Zapewniła, iż Prezydent w dalszym ciągu będzie wspierał Rodzinne Ogrody Działkowe w Zielonej Górze.


Rafał Hawryluk

 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio