Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Wigilia w ROD im. „Powstańców Wlkp.” w Chodzieży - 18.12.2013

W dniu 14 grudnia 2013 r. w świetlicy Rodzinnego Ogrodu Działowego im. „Powstańców Wlkp.” w Chodzieży po raz 39 odbyła się Wigilia Ekumeniczna, która zgromadziła 55 samotnych osób - emerytów i rencistów z rejonu miasta i gminy Chodzież. Wśród zaproszonych gości byli: Piotr Witkowski Zastępcza Burmistrza Chodzieży, Krzysztof Kuczer diakon Kościoła Zielonoświątkowego, siostra Sebastiana Wróblewska z kościoła p.w. św. Floriana, Hanna Gałązka Dyrektor Oddz. Banku Spółdzielczego w Chodzieży i Adam Daszkowski Prezes PDPS i ROD im. „Powstańców Wlkp. w Chodzieży.

Wigilia rozpoczęła się odczytaniem przez siostrę Sebastianę ewangelii na temat narodzenia Jezusa, były życzenia przy opłatku, uściski i łzy wzruszenia. Na stołach nie brakowało kawy, makowca i pierników, był obiad, było wspólne śpiewanie kolęd przy choince. Atmosfera była ciepła, bardzo rodzinna, padło wiele ciepłych słów, były uśmiechy - takie prawdziwe od serca. Chyba nikt nie czuł się samotny, bo wiadomo - Wigilia to dzień magiczny.

Wigilia zorganizowana była przez Zarząd Miejski Polskiego Komitetu Domu Pomocy Społecznej i Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. „Powstańców Wlkp." w Chodzieży. Uroczystość była dokumentowana przez przedstawicieli gazety lokalnej Nasz Tygodnik oraz TV Asta.

 

Zarząd ROD
im. Powstańców Wlkp.
w Chodzieży

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.