Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Poznańscy działkowcy spotkali się z senator Jadwigą Rotnicką (PO) - 10.12.2013

9 grudnia 2013 r. senator Jadwiga Rotnicka przyjęła delegację przedstawicieli działkowców z Poznania w składzie: Jerzy Kucznerowicz - wiceprezes OZ PZD, Janusz Nowak - wiceprezes OZ PZD, Barbara Czapla - prezes ROD im. ks. Przyłuskiego w Poznaniu, Romuald Drzazga - prezes ROD „Kwitnąca Dolina" w Swarzędzu, Marian Kaczmarek - prezes ROD im. M. Kopernika w Poznaniu i Magdalena Klessa-Kiec - dyrektor biura OZ PZD.

Senator Jadwiga Rotnicka przedstawiła obecną sytuację ustawy w trwającym procesie legislacyjnym. Według Pani senator obecny kształt ustawy jest kompromisem zaakceptowanym w dużej części przez różne środowiska. Ustawa w aktualnym kształcie prawnym przyjęta została również przez komisje senackie. Z tych względów zdaniem Pani senator przyjęcie przez senatorów ustawy o rod, przyjętej przez Sejm RP 22 listopada br., jest najbardziej prawdopodobnym scenariuszem na najbliższym posiedzeniu Senatu, tak aby ustawa zaczęła obowiązywać od 1 stycznia 2014 r.

Działkowcy przedstawili najbardziej przez nich oczekiwana sprawę - przyjęcie w terminie wyznaczonym przez Trybunał Konstytucyjny ustawy o rod, która zabezpieczy zarówno ich prawa, jak i zapewni bezpieczne funkcjonowanie ogrodów działkowych. Działkowcy wyrazili swoją dezaprobatę dla wypowiedzi Ireneusza Jarząbka w komisjach senackich, które są opinią osoby działającej w imię własnych partykularnych interesów.

 

Magdalena Klessa-Kiec

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio