Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Działkowcy z ROD w Stalowej Woli spotkali się z senator Janiną Sagatowską (PiS) - 09.12.2013

Przedstawiciele działkowców z rodzinnych ogrodów działkowych położonych na terenie miasta Stalowej Woli spotkali się z Senatorem Prawa i Sprawiedliwości Panią Janiną Sagatowską.

Pani Senator oświadczyła, że zna ustawę o ROD przyjętą przez Sejm w dniu 22 listopada 2013 r. i popiera jej zapisy. Przedstawiciele działkowców zwrócili uwagę na potrzebę zakończenia procedury legislacyjnej jeszcze w tym roku, aby ustawa mogła wejść w życie przed 21 stycznia 2014 r.

W toku dyskusji Pani Senator stwierdziła, że będąc członkiem senackiej Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej brała udział w opiniowaniu ustawy o ROD przyjętej przez Sejm. Pani Senator oznajmiła, że jej ugrupowanie będzie głosowało w Senacie za przyjęciem ustawy bez żadnych uwag. Ugrupowanie, które reprezentuje dąży konsekwentnie do tego, aby działkowcy jak najszybciej otrzymali ustawę dobrze chroniącą ich prawa do użytkowanych działek i gwarantującą dalsze istnienie ogrodów działkowych.

Spotkanie w biurze Pani Senator przebiegło w sympatycznej atmosferze, pełnej zrozumienia dla problemów, przed jakimi stanęli działkowcy.

K.M.

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.