Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Przedstawiciele dębickich działkowców spotkali się z senatorem Zdzisławem Pupą (PiS) - 04.12.2013

Przedstawiciele działkowców z dębickich rodzinnych ogrodów działkowych w dniu 2 grudnia 2013 r. wzięli udział w spotkaniu z senatorem Prawa i Sprawiedliwości Panem Zdzisławem Pupą.

Pan Senator został zapoznany z obywatelskim projektem ustawy o ROD, który niemal jednomyślnie uchwalił Sejm w dniu 22 listopada 2013 r. Senator poinformował, że znane mu są ogólne założenia ustawy, popieranej przez środowisko działkowców. Przedstawiciele działkowców zwrócili uwagę na potrzebę zakończenia procedury legislacyjnej jeszcze w tym roku, ponieważ czasu na wejście w życie wyroku Trybunału Konstytucyjnego nie pozostało zbyt wiele.

W toku dyskusji Pan Senator zapewnił, że ugrupowanie, które reprezentuje, prawdopodobnie nie będzie wprowadzało w Senacie zmian do ustawy. Wolą większości senatorów jest bowiem to, aby działkowcy wreszcie otrzymali ustawę dobrze chroniącą ich prawa do użytkowanych działek i gwarantującą dalsze istnienie ogrodów działkowych.

Spotkanie w biurze Pana Senatora przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze, co ma szczególne znaczenie przed debatą nad ustawą w Senacie w dniu 3 grudnia 2013 r.

W.M

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.