Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Podziękowanie Prezesa PZD Eugeniusza Kondrackiego dla działkowców - 15.12.2013

Szanowni Państwo!

Składam serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy przez ostatni rok wspierali działania i zabiegi Polskiego Związku Działkowców oraz Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej mające na celu uchwalenie nowej, dobrej ustawy dla działkowców i ich ogrodów.

Dziękuję nie tylko 924 tysiącom obywateli, których podpisy złożono do laski marszałkowskiej, ale również kilkuset tysiącom osób, które na późniejszym etapie włączyły się w te działania pisząc tysiące listów i petycji, odwiedzając, a przynajmniej prosząc o spotkanie każdego z posłów, czy wreszcie przybywając na manifestacje w obronie projektu obywatelskiego.

Przyjmijcie moje wyrazy uznania i wdzięczności za każde pismo, jakie wysłaliście do posłów i władz RP – są one wyrazem zrozumienia i akceptacji dla naszych starań o zabezpieczenie praw działkowców i ogrodów. Po raz kolejny dowiedliśmy, że środowisko polskich działkowców i ich przyjaciół jest silne i zjednoczone, przede wszystkim zaś daliśmy świadectwo tego, że jesteśmy ważną częścią społeczeństwa obywatelskiego, z którym władza powinna się liczyć. Serdecznie dziękuję za Waszą ogromną  aktywność i zaangażowanie, które sprawiły, że posłowie wsłuchali się w głos tych, którzy są solą ogrodów. Jestem głęboko przekonany, że Wasza niezłomność i nieustająca wiara w zwycięstwo, miały decydujące znaczenie dla pozytywnego rozstrzygnięcia tego procesu legislacyjnego. Bez Waszej pracy sukces, jakim jest uchwalenie przez Sejm projektu obywatelskiego ponad podziałami politycznymi oraz podpisanie go przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego, byłby niemożliwy.

Składam również serdeczne podziękowania licznym samorządowcom, oraz przedstawicielom organizacji pozarządowych i związków zawodowych, którzy nie tylko od samego początku popierali nasz projekt i nierzadko zbierali pod nim podpisy, ale – co najważniejsze – wsparli nas swoim autorytetem.

To dzięki Wam wszystkim przygotowana ustawa o ogrodach działkowych jest dobrym prawem dla działkowców i ogrodów. Dzień w którym projekt ten stał się prawem, pozostanie na długo prawdziwym świętem społeczeństwa obywatelskiego.

 Jeszcze raz serdecznie Wam dziękuję!


Eugeniusz Kondracki

Prezes Polskiego Związku Działkowców

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.