Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

"Nigdy przedtem takiej jedności działkowców nie widzieliśmy" - 25.11.2013

 

Panie Prezesie!

W Radomiu jesteśmy szczęśliwi z faktu, że wreszcie ustawa została uchwalona. Z jaki trudem rodziła się wiedzą wszyscy ci, którzy o nią walczyli.

Podziwiamy ciężką pracę jaką Pan wykonał, podziwiamy prace jaką włożyli nasi dwaj prawnicy. To panowie byliście motorem i siłą napędową wszelkich działań. Ale również nie powinniśmy zapominać o tych piętnastu tysiącach ludzi, którzy na Pana apel i Krajowej Rady wyszli na ulicę Warszawy by walczyć o ustawę. Nigdy przedtem takiej jedności działkowców nie widzieliśmy.

Dlatego działkowcy Radomia proponują Panu i Krajowej Radzie aby dzień 10 października stał się ,,Dniem Jedności Działkowców” a obchodzony był przez działkowców co roku na pamiątkę tego wspaniałego wydarzenia. Chcielibyśmy aby centralne obchody Dnia Działkowca obchodzić tego dnia.

W tym dniu powinny się odbywać uroczyste posiedzenia Zarządów w którym udział wzięliby działkowcy. Pomysłowość działkowców jest olbrzymia by ten dzień radośnie świętować.

Marzeniem naszym jest by po latach, kiedy nie będzie nas na działkach, nasi następcy mówili o tych, którzy nie bali się rządzących i odnieśli zwycięstwo gdyż byli razem i tą jednością byli silni.

Chcemy również aby dzisiejsi działkowcy pamiętali, że zwyciężyliśmy bo byliśmy razem i mieliśmy mądre kierownictwo.

Liczymy, że Pan i Krajowa Rada rozpatrzy naszą propozycję i wcieli ją w życie kiedy jeszcze jesteśmy Polskim Związkiem Działkowców.

 

                                                                   W imieniu Radomskich Działkowców

                                                                           Przewodniczący Delegatury

                                                                                     Radomskiej

                                                                                Zygmunt Kacprzak

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio