Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

"Uważam, że jesteśmy dzisiaj bliżej niż kiedykolwiek indziej, na drodze do posiadania jeszcze przed Nowym Rokiem długo oczekiwanej, proludzkiej w swojej konstrukcji, ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych" - 25.11.2013

Szanowny Panie Prezesie!!  

 

Stało się inaczej niż w jednej ze świetnych piosenek Kabaretu Olgi Lipińskiej cyt. “ Działkowcy !!!. To być nie może, jest znacznie lepiej niż gorzej....”   

Kilka dni temu wraz z licznym gronem kolegów –działkowców z “Czeczotki” wyrażałem uczucie ulgi i  serdecznej radości z milowych kroków wtedy poczynionych.  Co wypada powiedzieć dzisiaj ,już po ogłoszeniu wyników głosowania?  Wyrażam radość z tego, że wbrew  poecie posłowie okazali się mądrzejsi przed szkodą, a nie po  niej. Cieszę się z tego, że najbardziej niepojętni ,twardogłowi i niepodatni  na opinie, inne niż własne , Posłanki  - zwłaszcza jedna –i Posłowie – więcej niż dwóch – wsłuchali się w meritum uwag i argumentów prawnych prezentowanych przez kierownictwo Polskiego Związku Działkowców - Pana i Prezydium oraz Krajowej Rady Naszego Związku, Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej, zwłaszcza pp. Bartłomieja Piecha i Tomka Terleckiego  i tysięcy zdeterminowanych ludzi działkowego trudu i mocy. 

Uczestniczyłem aktywnie w procesie “formowania” postawy i osobowości p. Krystyny Sibińskiej  od pamiętnego, wyjazdowego  posiedzenia podkomisji nadzwyczajnej w Ogrodzie “Rakowiec”  aż do posiedzenia obu Komisji i Jej wystąpienia  w imieniu i z upoważnienia.  Treść słynnej arii “La donna e mobile” /Kobieta zmienną jest/  pasuje najidealniej do tzw. całokształtu zmian “ w ogóle, i w szczególe , i pod każdym innym względem”. 

Uważam, że jesteśmy dzisiaj bliżej niż kiedykolwiek indziej, na drodze do posiadania jeszcze przed Nowym Rokiem długo oczekiwanej, proludzkiej w swojej konstrukcji,  ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych, ustawy dla działkowców, a nie dla milionerów, deweloperów i innych erów...   Pragnę w swoim imieniu, mając niewielki udział , jako harcownik,  w  potyczkach słownych i czynowych , wyrazić słowa najwyższego uznania dla przyjętych i z żelazną konsekwencją realizowanych , pod Pana kierownictwem, celów strategicznych i działań taktycznych  podejmowanych w obronie tysięcy ogrodów i miliona działkowych rodzin.

Czapki z głów  Panie i Panowie.  Równie serdeczne gratulacje kieruję w imieniu wielu  działkowców z naszego Ogrodu, uradowanych i optymistycznie nastawionych do życia po dzisiejszym sejmowym głosowaniu. 

 

Z poważaniem

Grzegorz Oracz 

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio