Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

„Polskie Stronnictwo Ludowe konsekwentnie opowiada się za rozwiązaniami zaproponowanymi w projekcie obywatelskim” - 19.11.2013

Rodzinny Ogród Działkowy „STORCZYK" w Radomiu otrzymał odpowiedź Naczelnego Komitetu Wykonawczego PSL na pismo skierowane w dniu l1.11.2013 do pana Prezesa PSL, który zamieściliśmy nas naszych stronach internetowych.

W piśmie tym Naczelny Komitet Wykonawczy stwierdził „Polskie Stronnictwo Ludowe konsekwentnie opowiada się za rozwiązaniami zaproponowanymi w projekcie obywatelskim, w tym m.in. wprowadzenia pełnej swobody zrzeszenia się działkowców w stowarzyszenia ogrodowe oraz zabezpieczenia interesów działkowców poprzez zapewnienie im pełnej ochrony praw nabytych i uregulowanie praw własności do działek".

Stanowisko to, jest poważną odpowiedzią na nasze wątpliwości. Cieszymy się, że Stronnictwo konsekwentnie dąży aby Ruch Działkowy w Polsce działał w oparciu o ustawę sejmową, która będzie zabezpieczała jego interesy.

W dniu dzisiejszym już wiemy, że starania nasze przyniosły sukces, gdyż doszło do kompromisu w rozmowach Premiera z naszym Prezesem. Kompromis ten jest sukcesem nas wszystkich. Tych, którzy popierali działkowców i nas samych.

Dziękujemy PSL, za poparcie w naszej walce. Łatwiej było walczyć mając przy sobie przyjaciół. Przyjaźń winna być obustronna, zatem zapewniamy Państwa, że działkowcy Radomscy będą obok Was w walce o lepszą Polskę.

 

Przew. Delegatury Radomskiej

Prezes ROD „STORCZYK"

Zygmunt Kacprzak

Załącznik plikowy do pobrania

ROD_Storczyk_w_Radomiu.pdf

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio