Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Przedstawiciele działkowców z okręgu koszalińskiego spotkali się z Posłem Czesławem Hocem (PiS) - 18.11.2013

W dniu 15 listopada 2013 roku przedstawiciele Okręgowego Zarządu PZD, z przedstawicielami Rodzinnych Ogrodów Działkowych Emilii Gierczak, Kolejarz, Stokrotka, Janiska, Zjednoczenie w Kołobrzegu spotkali się z Posłem na Sejm RP  Czesławem Hocem PiS w sprawie zahamowania prac nad ustawą o rodzinnych ogrodach działkowych i możliwościami dalszego wznowienia prac legislacyjnych.

Uczestniczący w spotkaniu działkowcy wyrazili swoje obawy co do przyszłość ogrodów działkowych i zachowania praw działkowców do terenów ogrodów. Pan Poseł stwierdził, że  w wyniku działań m.in. opozycji, Platforma Obywatelska wznowi w ramach komisji sejmowych dalsze prace nad ustawa w dniu 19 listopada br.  Jest rzeczą ważną jak takie prace będą wyglądały i czy doprowadzą do rozwiązań zgodnych z oczekiwaniami działkowców.

Poseł Hoc zapewnił, że Posłowie Prawa i Sprawiedliwości nadal będą działali na rzecz wprowadzenia w życie uzgodnionego projektu ustawy z wyłączeniem artykułu nr 30 dotyczącego uwłaszczenia. Biorąc pod uwagę ważność problematyki dotyczącej uregulowania sprawy ogrodów działkowych jest to ważne zadanie dla Posłów PiS i zostanie zrobione wszystko aby ustawa weszła w życie do 21 stycznia 2014 roku.   

 

                                                                                         Prezes OZ PZD Koszalin

                                                                                                                      Stanisław Suszek

 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.