Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Spotkanie dębickich działkowców z posłem Janem Warzechą (PiS) - 15.11.2013

Przedstawiciele działkowców z dębickich rodzinnych ogrodów działkowych w dniu 13 listopada 2013r. wzięli udział w spotkaniu z posłem Prawa i Sprawiedliwości Panem Janem Warzechą.

Pan Poseł przyjął ze zrozumieniem obawy działkowców odnośnie dalszego istnienia ogrodów działkowych wobec zablokowania w Sejmie prac nad obywatelskim projektem ustawy o ROD. Został zapoznany z zagrożeniami dla całej ustawy, jakie niesie ze sobą wpisanie do projektu kontrowersyjnego art.30 dotyczącego tzw. uwłaszczenia działkowców. Rozwiązanie to jest iluzoryczne, gdyż nie dotyczy wszystkich działkowców, a ponadto jest niezgodne z Konstytucją, na co wskazują w swoich opiniach niektóre ministerstwa oraz Związek Miast Polskich. Ponadto zachowanie tego artykułu w projekcie ustawy będzie musiało pociągnąć za sobą zmiany w ponad trzydziestu innych przepisach, na co nie ma już czasu.

W toku dyskusji Pan Poseł zapewnił, że w parlamencie będzie dbać o ochronę praw działkowców i zapewnienie istnienia ogrodów działkowych, które może zagwarantować tylko obywatelski projekt ustawy o ROD. Docenił znaczenie manifestacji krajowej działkowców i podkreślił konieczność organizacji podobnych wystąpień, które zmuszą ugrupowanie rządzące do szybkiego uchwalenia nowej ustawy regulującej funkcjonowanie ogrodnictwa działkowego.

 

A.S.

 

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio