Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Poseł Kazimierz Ziobro (Solidarna Polska) spotkał się z przedstawicielami rzeszowskich działkowców - 14.11.2013

W dniu 12 listopada 2013 r. w Biurze Poselskim odbyło się spotkanie przedstawicieli rzeszowskich działkowców z Panem Posłem Kazimierzem Ziobro.

Uczestniczący w spotkaniu działkowcy przedstawili swoje uwagi dotyczące wpisania do obywatelskiego projektu ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych artykułu 30 wprowadzającego tzw. uwłaszczenie działkowców. Rozwiązanie to jest niekonstytucyjne i stanowi zagrożenie dla całej ustawy. Zachowanie tego artykułu w projekcie pociągnęłoby za sobą konieczność zmiany kolejnych przepisów, na co nie ma już czasu. Zaskarżenie tego artykułu do Trybunału Konstytucyjnego zapowiedział już Związek Miast Polskich i niektóre ministerstwa. W efekcie może dojść do tego, że Trybunał wyda kolejny niekorzystny dla działkowców wyrok. Niepokój działkowców wzbudza również upływający szybko termin do przyjęcia przez Sejm nowej ustawy. Do końca roku pozostały tylko trzy posiedzenia Sejmu, a obywatelski projekt ustawy nie trafił jeszcze do drugiego czytania w parlamencie. Jeżeli do 21 stycznia 2014 r. nie zostanie przyjęta nowa ustawa, wygasną wszystkie tytuły prawne PZD do gruntów ROD, a działkowcy utracą wszelką ochronę prawną.

Pan Poseł oznajmił, iż Solidarna Polska nie ma intencji zniszczenia ogrodów działkowych i działkowców, nie będzie się narażać działkowcom i zagłosuje tak jak opozycja parlamentarna. Sam osobiście popiera dążenia działkowców do szybkiego uchwalenia dobrego prawa. Stwierdził, iż obecnie głównie od Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego zależy jak najszybsze uchwalenie nowej ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych. Pan Poseł zapewnił działkowców, iż poinformuje o sytuacji Przewodniczącego Klubu Poselskiego SP w celu nakłonienia Marszałek Sejmu do wprowadzenia obywatelskiego projektu ustawy o ROD do porządku obrad najbliższego posiedzenia Sejmu.

T.Ł.

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio