Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Spotkanie przedstawicieli działkowców okręgu zielonogórskiego z posłem Waldemarem Sługockim (PO) - 13.11.2013

12 listopada br. grupa działkowców spotkała się z posłem PO Waldemarem Sługockim.

Poseł został zapoznany z opinią działkowców na temat toczących się prac nad ustawą o ogrodach działkowych. Wyrażono przede wszystkim zaniepokojenie zahamowaniem tych prac, zwracając uwagę, że mimo obietnic przewodniczącego klubu PO, Rafała Grupińskiego, złożonych podczas manifestacji działkowców w Warszawie, prace nad ustawą od miesiąca tkwią w martwym punkcie, a czasu na przyjęcie ustawy jest coraz mniej.

Działkowcy przedstawili swoją opinię na temat treści art. 30 zaproponowanej przez PO. Zwrócono uwagę na obciążenie tego zapisu zarzutem niekonstytucyjności, podkreślając, że taką opinię wyraził również Związek Miast Polskich w stanowisku z 25 września br.  Zapoznano Posła ze stanowiskiem Związku w sprawie uwłaszczenia, informując, że działkowcy nie są przeciwni takiemu rozwiązaniu, pod warunkiem, że będzie ono realne. Na razie obietnica uwłaszczenia zapisana została jako prawo do udziału w wieczystym użytkowaniu, a to nie jest to samo.

Poseł Sługocki przychylił się do opinii działkowców. Zgodził się, że treść art. 30 wg propozycji PO wymaga wyjaśnienia i zadeklarował, że ze swej strony wystosuje odpowiednie pisma w tej sprawie, o czym poinformuje, przesyłając je do wiadomości. Wyraził też swoje poparcie dla działkowców i ich starań o ustawę.

 

Joanna Mikołajczyk

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio