Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

„Dalsze przeciąganie prac parlamentarnych z obłudną chęcią uwłaszczenia narazi działkowców na utratę dzisiaj posiadanych praw” - 13.11.2013

Pleszew dnia 4 listopada 2013r

 

                                                                                             Pan Donald Tusk

                                                                                              Premier RP

 

Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Wojska Polskiego w Pleszewie oraz działkowcy ogrodu ,w którym uprawia działki ponad sto rodzin działkowych z zaniepokojeniem śledzą aktualną sytuację wynikającą ze stanowiska PO dotyczącego utrzymania koncepcji tzw. uwłaszczenia wprowadzonej do artykułu 30 w projekcie obywatelskim.

Wprowadzenie przez posłów PO brzmienia artykułu 30 spowoduje konieczność zmiany treści pozostałych artykułów. Artykuł 30 skreśla w całości koncepcje całej ustawy i spowoduje, że stanie się ona niekonstytucyjna. Dalsze przeciąganie prac parlamentarnych z obłudną chęcią uwłaszczenia narazi działkowców na utratę dzisiaj posiadanych praw. Pozostało zaledwie kilkadziesiąt dni do wejścia w życie wyroku Trybunału Konstytucyjnego, jest oczywistym ,ze wprowadzenie do ustawy propozycji PO jest niemożliwe.

 

Panie Premierze

Wprowadzenie zmiany do obywatelskiego projektu ustawy .popartego przez milion obywateli jest sprzeczne z zasadami demokracji. Pragniemy przypomnieć Panu obietnice Pana, jakie składał Pan w czasie pobytu na Rodzinnym Ogrodzie Działkowym w Warszawie. Panie Premierze

Niech Pan wywiąże się z tych obietnic złożonych polskim działkowcom jakie dawał Pan na spotkaniu z działkowcami w Warszawie. Słyszeliśmy je również za pośrednictwem mediów .Niech Pan nie pozwoli krzywdzić działkowców. Niech Pan spowoduje aby Pana Posłowie wycofali z propozycji art.30 ustawy i aby jak najszybciej uchwalono nową ustawę bez art.30. Nie ma żadnych przeszkód aby uwłaszczenie działkowców uregulować można w odrębnej ustawie.

 

Z poważaniem

ROD im. Wojska Polskiego w Pleszewie

 

 

 

Listy do Premiera skierowały również Zarządy ROD: im.Powstańców Pleszewskich, im. Powstańców Wielkopolskich, im. ks. K. Niesiołowskiego, im. Adama Mickiewicza, im. Malwa, im. Lecha, im. 1000-lecia Państwa Polskiego w Pleszewie oraz Kolegium Prezesów Rejomu Pleszewskiego.

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio