Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

"Nowa ustawa działkowa natrafia na niezrozumiały opór" - 11.11.2013

Szanowny Panie Premierze!

Przyłączając się do ogólnopolskiego głosu działkowców, Zarząd ROD im. Maciejowice w Szczecinie wyraża stanowczy protest wobec jawnego rozmontowywania przez Posłów Platformy Obywatelskiej prawa gwarantującego spójne z Konstytucją RP zasady użytkowania ogródków działkowych. Podstawą nowych rozwiązań i regulacji prawnych, zgodnych z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego jest Projekt obywatelski Ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych, pod którym swój podpis złożyło prawie milion Polaków. Niestety, wzorem wielu innych inicjatyw obywatelskich przedkładanych organom władzy, także ta, dotycząca użytkowania ogródków działkowych w Polsce natrafia na niezrozumiały opór.

Zdaniem wielu ekspertów, w tym konstytucjonalistów, Projekt obywatelski Ustawy o ROD jest dobrym aktem prawnym, nad którym powinno odbywać się procedowanie w Sejmie RP, a nie uporczywe forsowanie przez Posłów PO art.30 i "uszczęśliwianie" nas działkowców uwłaszczeniem.

Dziękujemy za ten "szczery" gest i prosimy o zachowanie propozycji uwłaszczeniowych na przyszłość, podczas ewentualnego tworzenia odrębnej ustawy ogrodowej. Dziś, gdy do wypełnienia postanowień Trybunału Konstytucyjnego czyli uchwalenia nowej ustawy pozostało tak niewiele czasu, dyskutowanie przez Posłów PO o uwłaszczeniu działkowców jest rozmywaniem istoty problemu i stoi w sprzeczności z Konstytucją RP.

Szanowny Panie Premierze!

Wobec powyższych faktów prosimy Pana Premiera, a jednocześnie Przewodniczącego PO, o urzeczywistnienie w swoich działaniach danego nam słowa, że "krzywda działkowcom się nie stanie". Z każdym jednak dniem, obserwując styl i efekty pracy Posłów Platformy Obywatelskiej nad Ustawą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych, coraz bardziej powątpiewamy w moc   zapewnień złożonych przez Premiera Rządu Rzeczypospolitej Polskiej.

Z poważaniem

Zarząd ROD im. Maciejowice

Szczecin, 5 listopada 2013 r.

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio