Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Spotkanie OZ Świętokrzyskiego z posłem na Sejm RP - Markiem Gosem (PSL) - 05.11.2013

Z uwagi na niemal całkowite zahamowanie prac nad obywatelskim projektem ustawy o ROD oraz forsowaną przez Platformę Obywatelską zmianę art. 30 poprzez koncepcję tzw. pseudo uwłaszczenia, przedstawiciele Okręgowego Zarządu Świętokrzyskiego PZD odbyli w dniu dzisiejszym spotkanie z Posłem na Sejm RP - Panem Markiem Gosem.

Niniejsze spotkanie z uwagi na szalenie krótki czas jaki pozostał Ustawodawcy do uchwalenia nowych regulacji dla polskiego środowiska działkowców, nabiera szczególnego znaczenia.

Panu Posłowi jako przedstawicielowi Klubu PSL przedstawiona została szczegółowa analiza i skutki ewentualnego wprowadzenia art. 30 w wersji PO dla całego projektu obywatelskiego, począwszy od nierealności owej propozycji w praktyce aż po dysfunkcjonalność całego aktu i jego znaczne obarczenie ryzykiem niekonstytucyjności z chwilą pozostawienia w nim tzw. pseudo uwłaszczenia.

W swojej wypowiedzi Poseł M. Gos potwierdził swoje dotychczasowe poparcie dla działkowców i opracowanego w tym środowisku projektu obywatelskiego.

Zapewnił, iż na jutrzejszym posiedzeniu Klubu podniesie zasygnalizowane i wskazane zastrzeżenia ze strony działkowców i PZD, w szczególności także w rozmowie z przewodniczącym Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej - Posłem P. Zgorzelskim.

Uzgodniono również, iż jeszcze w dniu dzisiejszym przekazane zostaną Panu Posłowi w wersji pisemnej wszystkie krytyczne uwagi w odniesieniu do propozycji Platformy aby mogły one posłużyć w trakcie omawiania problematyki projektu i koncepcji pseudo uwłaszczenia na posiedzeniu klubu PSL w dniu 5 listopada br.

 

Kielce dn. 04.11.2013 r.

Jan Stańczyk Dyrektor Biura OZ

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.