Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

"Czy zdążycie nam pomóc? Czasu coraz mniej!" - 04.11.2013

Iława 03. 11 2013r

Działkowcy

Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Iławie

 

Pan

Bartłomiej Bodio

Inicjatywa Dialogu Warszawa

 

Kierując się głoszonym hasłem przez Parlament RP

,, Wszelka władza społeczności ludzkiej

początek swój bierze z woli narodu "

 

 

STANOWISKO

Działkowców Rodzinnych Ogrodów Działkowych

z Rejonu Iławy

 

Panie Przewodniczący Klubu Inicjatywa Dialogu

Od początku ukazania się w Sejmie RP projektu obywatelskiego w sprawie rodzinnych ogrodów działkowych, deklarowaliście poparcie tego projektu i w szybkie jego uchwalenie ku zadowoleniu działkowców. Słowa wypowiedziane na manifestacji działkowców 20 października 2013r pod Sejmem w Warszawie, przez posła Inicjatywa Dialogu Dariusza Dziadzio- cytuje „Jestem z Wami i będę głosował po Waszej stronie. Cztery głosy, co ma nasz klub, to tylko i aż cztery głosy, które będą oddane na Was, bezpieczeństwo Waszych ogrodów i na Wasz spokój na działkach............ Są to słowa budujące wiarę w istnienie ogrodów działkowych i utrzymanie 120 letniej tradycji ruchu działkowego w Polsce. Czy zdążycie pomoc ogrodom?, czasu coraz mniej.

Panie Przewodniczący!

Liczna grupa działkowców z naszego rejonu działania, zastanawia się biorąc pod uwagę „liczne przepychanki parlamentarzystów w sprawie projektu o ROD", czy deklarowane medialnie poparcie słusznych spraw działkowców przez posłów Inicjatywa Dialogu, nie jest tylko manipulacją do nadchodzących wyborów do władz różnych szczebli w kraju. - chyba nie ?

Przecież w Sejmie RP macie swego Marszałka, który jest w stanie przyspieszyć wszelkie prace nad zakończenie prac nad projektem obywatelski o ROD. Działkowcy doświadczeni obietnicami PO, są mocno podejrzliwy w tych obietnicach poparcia.

My działkowcy chodzimy twardo po ziemi i wiemy, że tzw. Uwłaszczenie jest próbą wprowadzenia niezgody i chaosu wśród działkowców. Działkowcy czują się oszukani przez posłów Platformy Obywatelskiej oraz przez Pana Premiera. Od Pana Panie Przewodniczący Inicjatywa Dialogu, zaleźć będzie ocena działkowców, waszych starań w obronie istnienia ogrodów działkowych.

Liczymy na Pana, Panie Przewodniczący w sprawie przyspieszenia prac uchwalenia ustawy o ROD w wyznaczonym terminie przez TK.

Działkowców nauczyła wspólna walka o istnienie ogrodów na przestrzeni ostatnich 35 lat, potrafią docenić dobro od zła i w odpowiedni sposób wynagrodzić tym, którzy bronią słusznych spraw działkowców.

„ Dziś Wy nam my jutro Wam "

 

Z wyrazem szacunku

w imieniu działkowców ogrodów iławskich

rezes Kolegium Prezesów 

Jan Kamiński

 

Listy skierowane zostały również do: Jana Burego z Klubu Parlamentarnego PSL, Janusza Palikota z Twojego Ruchu, Leszka Millera z SLD, Mariusza Błaszczaka z PiS.

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio