Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Działkowcy apelują do Premiera o przyspieszenie prac nad ustawą - 02.11.2013

Rodzinny Ogród Działkowy ,,Przylesie”                                                        Sulechów, 28.10.2013r.

         w Sulechowie

 

 

                                                                                             

                                                                                                Sz. Pan

                                                                                                Donald Tusk

                                                                                                Premier Rządu RP

 

 

Szanowny Panie Premierze!     

      Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego ,,Przylesie” wierzył w to , że obywatelski projekt ustawy  o rodzinnych ogrodach działkowych jest wiodącym w pracach Specjalnej Sejmowej Podkomisji i zostanie szybko przyjęty , być może z drobnymi poprawkami. Niestety, teraz już  można z przykrością podsumować efekt prac Podkomisji, która nie szczędziła wysiłku wprowadzając różnego rodzaju poprawki, które nie miały pełnego uzasadnienia, a potem z nich rezygnowała wprowadzając poprawki Obywatelskiego Komitetu, co przedłużyło i tak już krótki termin uchwalenia ustawy . Obecny upór posłów Platformy Obywatelskiej dotyczący umieszczenia w proponowanej ustawie zapisu o uwłaszczeniu jest niezrozumiałym i prowadzi do dalszego przedłużania prac legislacyjnych nad ustawą. Proponowane uwłaszczenie ze względu na brak spójności z obecnie obowiązującymi aktami prawnymi  niesie za sobą niebezpieczeństwo zaskarżenia całej ustawy do trybunału Konstytucyjnego, a co za tym idzie nie dotrzymanie terminu jej uchwalenia.

      W tym miejscu popieramy wniosek Komitetu Obywatelskiego o wyłączenie uwłaszczenia z obecnie proponowanego projektu ustawy, a ujęcie tego problemu całościowo w oddzielnej ustawie o uwłaszczeniu działkowców. Takie rozwiązanie przyspieszy uchwalenie oczekiwanej przez nas ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych w terminie nakazanym przez TK .

 

Panie Premierze!

      Obecnie  przeciągający się proces uchwalania ustawy jest  odbierany przez działkowców jako przejaw braku dobrej woli i doprowadzanie do nieuchwalenia ustawy, tym samym pozbawienie nas działkowców dotychczasowych praw.   

     Zwracamy się do Pana Premiera o udzielenie pomocy w celu  jak najszybszego uchwalenia ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych z wyłączeniem art.30, a problemem uwłaszczenia zajęcie się w oddzielnej ustawie.

     Liczymy, że przy zaangażowaniu Pana, jest możliwe uchwalenie dobrej ustawy i dotrzymanie terminu.

 

                              Z wyrazami Szacunku!  Zarząd ROD;

 

        Podpisy członków Zarządu ROD

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio