Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

"Czy to próba ratowania spadających notowań PO?" - 25.10.2013

Wałbrzych, 25.10.2013r.

 

                                                                                  Pan Donald Tusk

 

                                                                                  Prezes Rady Ministrów
                                                                                  Rzeczypospolitej Polskiej

 

 Szanowny Panie Premierze.

 

Zwracam się do Pana o  poważne i  realne spojrzenie na  kwestie  proponowanego  przez  Platformę   Obywatelską   uwłaszczenia działkowców. Prowadzone od  miesięcy  rozmowy , konsultacje  przedstawicieli działkowców  - Członków Komitetu Inicjatywy Obywatelskiej z  Członkami Nadzwyczajnej Podkomisji Sejmowej, z przedstawicielami Klubu Parlamentarnego PO w celu wypracowania   wspólnego, zgodnego stanowiska w sprawie  spornej kwestii uwłaszczenia nie  przynoszą  żadnego  efektu.

 
Uważam, że wprowadzenie do obywatelskiego   projektu  ustawy o rodzinnych  ogrodach  działkowych , nieprzemyślanego   uwłaszczenia,  które za wszelką cenę chce wprowadzić   kierowana przez Pana partia - jest  czystą  i wyrachowaną  grą  polityczną , ukierunkowaną na poprawę spadających  notowań  PO.

 

Panie Premierze.

Proszę  wsłuchać się w głos setek  tysięcy   obywateli  naszego  kraju, którzy  kierowali m. in do  Pana  listy, apele, prośby  powyższej  sprawie.  Proszę  nie  udawać, że nic się nie dzieje. Czy informacja   o kilkunastotysięcznej  manifestacji działkowców w Warszawie w dniu  10 października br.  do Pana nie dotarła. Czy  List uczestników   Ogólnopolskiej Manifestacji  Działkowców do Pana nie  dotarł ? A o ile te  informacje, do Pana dotarły,  to czekam ja, jak i setki tysięcy   działkowców  w Polsce, na działania, na  uwzględnienie  sugestii działkowców  i wyłączenie  uwłaszczenia z zapisów  projektu ustawy, a wprowadzonych przez posłów PO.

Nie uszczęśliwiajcie nas - na siłę.

 

Dla   jasności  sprawy, ja jak i   wielu moich  kolegów i koleżanek  działkowców,  nie jesteśmy  przeciwnikami uwłaszczeniu, ale chcemy oby było ono sprawiedliwe,  powszechne - równo traktujące wszystkich  użytkowników  działek, bo w przeciwnym razie  poróżni nas  działkowców, a w  codziennej działalności  ogrodów, wprowadzi nikomu niepotrzebny chaos w  zarządzaniu  ogrodami. W większym  horyzoncie  czasowym , skutkować to będzie   nieuchronną  likwidacją   ogrodów.  Jestem  przekonany, że  takiego  scenariusza Pan jak i rządzona przez Pana partia  - nie  zakładaliście?

 

Panie Premierze.

W związku z powyższym,  apeluję  o uwzględnienie  sugestii  działkowców i wyłączenie  uwłaszczenia z zapisów  projektu obywatelskiego z aktualnych  prac nad nową  ustawą  o rodzinnych  ogrodach  działkowych , a także  o poparcie starań o jak najszybsze skierowanie projektu  ustawy pod obrady Sejmu.

 

Panie Premierze.

Nie  było i nie  ma zgody na  działania, które nie   będą służyły dobru  ogółu.

 

Do wiadomości:

1 x Krajowa Rada PZD

              

                                                                                             /-/  Stefan Porębski

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio