Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Działkowcy z Dolinki w Szczecinie mają nowy dom działkowca - 23.10.2013

 Działkowcy z ROD Dolinka w Szczecinie mają z pewnością powód  do satysfakcji. Po wielu latach doczekali się domu działkowca z prawdziwego zdarzenia. Na wybudowanie obiektu potrzebowali zaledwie dwunastu miesięcy, ale  co chyba najważniejsze, wszyscy działkowcy z ogrodu brali aktywny udział w pracach związanych z jego powstawaniem.

„Nie ukrywam, że gdy w 2011 roku zrodziła się inicjatywa wybudowania obiektu  działkowcy podeszli do niej dość sceptycznie – mówi prezes ogrodu Karol Jakubowski. „Nikt co prawda nie miał wątpliwości, że postawienie domu działkowca jest konieczne, ale były powątpiewania co do tego, czy faktycznie z zebranych pieniędzy uda się zrealizować inwestycję. My, jako Zarząd,  mocno wierzyliśmy w to, że jest to realne, dlatego szybko przystąpiliśmy do budowy. Gdy działkowcy zobaczyli, że faktycznie coś w tej sprawie zaczyna się dziać, ich sceptycyzm minął i wszyscy aktywnie włączyli się w prace budowlane – dodaje.

Oprócz pieniędzy działkowców środki na budowę domu działkowca przeznaczył także Okręgowy Zarząd w Szczecinie. Jak mówi jego prezes Tadeusz Jarzębak nie miał wątpliwości, że tę inwestycję należy wesprzeć. „Wszyscy wiemy, że obecna sytuacja ogrodów działkowych jest bardzo niepewna. Nie brakuje tych, którzy mówią o ich likwidacji. Mimo tego wierzymy jednak, że ogrody działkowe będą istniały jeszcze długo, dlatego wspieramy działania mające na celu ich rozwój – dodaje Jarzębak.

 O tym jak będzie wyglądał dom działkowca, zdecydowali wszyscy użytkownicy działek z Dolinki.  Mieli do wyboru kilka projektów, ale ostatecznie  wybrali ten, na którym dom działkowca przypomina  mały dworek.

 Uroczyste otwarcie obiektu odbyło się 19 października. W wydarzeniu wzięła udział liczna grupa działkowców z ogrodu. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał prezes OZ PZD w Szczecinie, a także najstarszy działkowiec oraz najmłodsza „działkowiczka”, mająca zaledwie trzy lata.

„Marzy się aby taka atmosfera, jak w ROD Dolinka panowała we wszystkich ogrodach działkowych” – mówi T. Jarzębak. „Jestem pewien, że jest możliwe, jeżeli tylko będziemy złączeni jedną ideą, przyświecającą całej organizacji PZD. Wierzę, że nowo powstały dom działkowca będzie służył obecnym działkowcom, ale także przez wiele kolejnych lat ich następcom. Jedność jest źródłem sukcesu – dodaje prezes OZ w Szczecinie.

 

 

 

 

 

 

(mz)

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.