Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Działkowiec

Czytajcie "działkowca"! - 17.10.2013

Czytajcie „działkowca”!

Jesień już w pełni, a działki i ogrody mienią się bogactwem odcieni złota, żółci i brązu. To okres w którym przyroda przygotowuje się do spoczynku i jest już coraz mniej czasu na odpowiednie przygotowanie roślin do zimy. W najnowszym, listopadowym numerze „działkowca” znaleźć można wiele praktycznych porad na temat jesiennej pielęgnacji działki. Nie zabraknie w nim również inspiracji związanych z  oryginalnymi kompozycjami czy elementami małej architektury. Będą  ciekawe trendy w ogrodowej modzie, nowe pomysły na uprawę, atrakcyjne odmiany roślin, artykuły z zakresu ekologii i zdrowia oraz wiele innych, aktualnych tematów! Poniżej przedstawiamy niektóre z nich:

 

 

Krzewy liściaste to ogromna grupa roślin, które odpowiednio dobrane mogą stanowić wyjątkową dekorację działki, a dzięki wielkiemu zróżnicowaniu, możliwe jest zastosowanie ich w każdych warunkach siedliskowych! Planując więc nowe nasadzenia, warto poznać te  najwartościowsze odmiany, które nawet w pojedynczych egzemplarzach wprowadzą efektowne ożywienie lub stworzą  ciekawy akcent w krajobrazie działki!

 

 

Powojniki to jedne z najpiękniejszych ogrodowych pnączy. Cechuje je ogromne bogactwo odmian, z których każdy może wybrać coś dla siebie!  Uprawa nie jest też trudna, pod warunkiem że poznamy wymagania tych roślin!

 

● Wśród roślin bylinowych zdarzają się gatunki o znacznych rozmiarach, które zawsze wzbudzają zainteresowanie i mogą stanowić wspaniałe uzupełnienie działkowych aranżacji. Jakie to gatunki, gdzie je sadzić i jak komponować?

 

 

Rośliny o niebieskim odcieniu są w kompozycjach bardzo ciekawym elementem. Uwidaczniają kontrast między innymi kolorami i dynamizują je. Kolor niebieski sprawia też wrażenie, że jest dalej niż w rzeczywistości, co wykorzystuje się np. do optycznego powiększenia małych przestrzeni!

 

 

Rośliny na szybki efekt to dobra propozycja dla tych, którzy chcą szybko zagospodarować nowo zakładane rabaty lub przesłonić roślinami mniej efektowne miejsca!

 

 

 

● Wśród roślin iglastych jest spora grupa, która może rosnąć w miejscach zacienionych. Które z nich warto wybrać i jak zastosować na działce?

 

 

 

Domki dla owadów zapylających są potrzebne jeśli chcemy by w naszym otoczeniu było więcej tych pożytecznych stworzeń. Jak zbudować je samemu? Warto też wiedzieć gdzie je umieszczać oraz co decyduje o tym jakie owady je zasiedlą!

Obrzeża są bardzo ważne w aranżacji działki, ponieważ wydzielają optycznie różne jej części, ograniczają murawę, rabaty, ścieżki i placyki. Polecamy różne rozwiązania wraz z opisem ich wad i zalet – od drewnianych palisad po kamienną kostkę. Jak je dobierać i instalować aby dobrze spełniały swoje funkcje?  Oferta również na  www.dzialkowiecsklep.pl

 

 

 

● Jak można uzyskać efekt kwitnącego trawnika, sadząc w nim różne rośliny cebulowe czy wybrane gatunki bylin. Kiedy i jak to zrobić? Jak potem pielęgnować taką aranżację? Oferta roślin na www.dzialkowiecsklep.pl

 

 

● Z myślą o najmłodszych warto urządzić na działce zakątek do zabaw i rozwijania dziecięcej kreatywności. Doradzamy jak odpowiednio dobrać elementy małej architektury, rośliny i bezpieczne nawierzchnie. Oferta produktów do dziecięcego kącika na www.dzialkowiecsklep.pl

 

 

 

● Które odmiany jabłoni najlepsze są na szarlotkę – pyszne, tradycyjne  ciasto, chętnie zjadane bez względu na porę roku? Jakie kryteria powinny spełniać owoce?

● Corocznie pojawiają się na rynku różne warzywne nowinki. Które z nich warto polecić do uprawy na działce?

● Jak zabezpieczać rośliny przed zimową suszą? Problem ten dotyczy  szczególnie gatunków zimozielonych, które narażone na niesprzyjające warunki mogą nawet zamierać! Oferta zabezpieczeń na www.dzialkowiecsklep.pl

 

● Kondycja wiosennego trawnika zależy w dużej mierze od jego jesiennej pielęgnacji. Kiedy i jak przeprowadzić ostatnie koszenie? Jakie inne zabiegi warto jeszcze wykonać? Jak postępować zimą? Oferta narzędzi i materiałów na  www.dzialkowiecsklep.pl

● To dobra pora na rozmnażanie krzewów z sadzonek zdrewniałych –   metoda prosta, tania i zapewniająca szybki efekt. Co warto w ten sposób rozmnażać? Jak pobierać i przechowywać sadzonki?

 

Inhalacja to prosty zabieg leczniczy na wiele dolegliwości, które dotykają nas jesienią i zimą. Jak ją przeprowadzić? Jakie działkowe zioła warto do tego celu wykorzystać?

● Jak stworzyć w domu miniogródek, który będzie cieszył nasz wzrok w okresie, gdy na zewnątrz panuje zima? Przedstawiamy dokładny instruktaż budowy wraz z doborem odpowiednich roślin i zasadami pielęgnacji.

 

 

Łuki, bramki i pergole nad ścieżką to bardzo atrakcyjne elementy, które w znaczny sposób wpływają na efekt wizualny działki. Gdzie najlepiej je umieszczać, z czego budować i czym obsadzać? Oferta również na  www.dzialkowiecsklep.pl

 

Te i wiele innych, atrakcyjnych tematów tylko w listopadowym   „działkowcu”! Zapraszamy do lektury!

My dobrze wiemy jak odmienić Twoją działkę!

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio