Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dni Patrona Białej Podlaskiej - 04.10.2013

Kolejny już  raz  na zaproszenie organizatora Jarmarku Michałowego Prezydenta Miasta Biała Podlaska  odpowiedziały Rodzinne Ogrody Działkowe z Białej Podlaskiej i ze Styrzyńca: „Drzewiarz”, „Jarzynka”, „Kolejarz” , „Pszczółka”, „Tulipan”, „Kraszewski”, „Stokrotka”, „Pod Lasem” i  „Piotruś”. Wystawa ziół, dorodne okazy plonów działkowych, ciekawostki  ogrodnicze (a co to jest ? wskazując na tykwę  czy kiwano), książki z biblioteki „Działkowca” dotyczące upraw warzyw , owoców i kwiatów, wyśmienity  keczup na bazie cukinii, rewelacyjne powidła śliwkowe i wreszcie jak zawsze okazałe, piękne kosze zawierające to co ogrody działkowe mogą zaoferować czyli kwiaty, owoce, warzywa i wielkie serca by dzielić się z innymi swoją pasją i sposobem na życie. 

Tegoroczne Dni Patrona Białej Podlaskiej Świętego Michała Archanioła  obfitowały  w różne smaki. W konwencję imprezy wpisał się konkurs  zorganizowany przez przedstawicielkę bialskopodlaskich Rodzinnych Ogrodów Działkowych uczestniczących w imprezie, prezesa Zarządu  ROD „Pod Lasem” Marię Krzewicką. Konkurs „Rozpoznawanie owoców po smaku” skierowany był do dzieci przedszkolnych a polegał na rozpoznaniu owocu tylko po smaku . Przedszkolaki z Przedszkola nr 15 i Nr 3 świetnie  poradziły sobie z zadaniem. Towarzyszące dzieciom panie nauczycielki były dumne z osiągnięć  swoich podopiecznych.

Przygotowanie stoiska, dyżur przy nim, zgromadzenie eksponatów, zdjęć, wykonanie  koszy to wszystko wymagało dużego zaangażowania i pracy ze strony członków Zarządów ROD biorących udział w imprezie: Renata i Zbigniew Bartoszewscy Ewa i Zbigniew Puczkowie, Antoni Dawidziuk , Romuald Jarmoszewicz, Jerzy Nowak, Józef Denisiuk, Wanda Korolczuk, Barbara Poszalska, Zofia Maksymiuk Renata Ignatowicz, Maria Krzewicka. Koordynatorem był wiceprezes Zarządu Okręgu PZD w Lublinie, członek Krajowej Rady Kazimierz Michalik.

Starania działkowców docenili organizatorzy jarmarku. Przedstawiciele ogrodów  otrzymali z rąk dyrektor Bialskiego Centrum Kultury Pani Anny Leszczyńskiej dyplomy uznania i upominki w postaci sadzonek drzew i krzewów.

 

Opracowała: Maria Krzewicka  Prezes ROD „Pod Lasem”

 

 

 

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio