Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Użytkownicy działek pytają: "Co z nami będzie?" - 04.10.2013

Apel do Premiera RP od działkowców pow. gostyńskiego, kościańskiego, leszczyńskiego i rawickiego

 

Apel

 

do Premiera Rządu RP

Pana Donalda Tuska

 

Szanowny Panie Premierze!

Jesteśmy reprezentantami działkowców z powiatów gostyńskiego, kościańskiego, leszczyńskiego i rawickiego. Spotykamy się w dniu 3 października w Lesznie celem zastanowienia się, co należy nam czynić aby działkowcy mogli szczęśliwie zakończyć sezon działowy roku 2013 i ze spokojem w poczuciu dobrze spełnionych obowiązków przygotować się do wiosny roku 2014. Ale wśród nas i działkowców wymienionych powiatów narasta niepokój i rodzi się pytanie co z nami będzie?

Pilnie obserwowaliśmy poczynania Podkomisji Nadzwyczajnej, która podjęła pracę nad przygotowaniem nowej ustawy o Rodzinnych ogrodach Działkowych. To co się stało podczas tych obrad nie napawa nas optymizmem. Obawiamy się Panie Premierze, że nowe treści ustawy zawarte w tym projekcie zmierzają nieuchronnie nie tylko do poważnych zmian w ogrodnictwie działkowym ale wręcz w znaczącym stopniu do jego likwidacji.

Byliśmy zbudowani informacjami o Pana, Panie Premierze spotkaniach z przedstawicielami działkowców i zapewnieniach z Pana strony o tym, że działkowcom nie stanie się krzywda. Z tego co zawarto w projekcie Podkomisji Nadzwyczajnej odbieramy wprost przeciwnie, że stanie nam się krzywda.

Rozumiemy że Pan jako Premier Rządu RP nie jest w stanie uczestniczyć i bezpośrednio nadzorować działania przedstawicieli Platformy Obywatelskiej w wymienionej Podkomisji. Jest Pan jednakże przewodniczącym tej partii i dlatego uważamy, że jeżeli lider partii spotyka się z przedstawicielami społeczeństwa obywatelskiego i wypowiada określone zdanie, to winno ono być uznawane przez jego współczłonków, a tak nie jest jeżeli chodzi o członków PO w Podkomisji. Jesteśmy przekonani, że nasz głos dotrze do Pana i wpłynie na to, iż działkowcy z wiarą i przekonaniem będą oczekiwać nowych uregulowań w sferze prawnych podstaw funkcjonowania ogrodnictwa działkowego w Polsce.

Łączymy wyrazy szacunku i uznania w imieniu działkowców powiatów gostyńskiego, kościańskiego, leszczyńskiego i rawickiego.

 

Leszno 3 października 2013 r.

 

Kierownik Rejonowej Delegatury w Lesznie  Krystyna Knapik-Wasielewska

Przewodniczący Powiatowego Kolegium Prezesów

Leszno- Ryszard Gołembski

Rawicz- Grzegorz Goździk

Kościan- Sylwester Chęciński

Gostyń -Ireneusz Fliegier

 

 

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.