Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Manifestacja działkowców: GDAŃSK - 20.09.2013

W Gdańsku odbyła się manifestacja Działkowców Okręgu Gdańskiego i Słupskiego. Działkowcy z całego województwa zgromadzili się przed gmachem Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego aby mocnym akcentem zamanifestować swoje stanowisko wobec nieudolnych prac nad nową ustawą o rodzinnych ogrodach działkowych.

Manifestacja została otwarta wystąpieniem Pana Mieczysława Kamińskiego, który pełnił funkcję przewodniczącego zebrania. Po nim głos zabrał Prezes OZ PZD Gdańsk Pan Czesław Smoczyński oraz Prezes OZ PZD Słupsk Pan Wiesław Boratyński.

Odczytane zostało stanowisko, jakie uczestnicy skierowali do Wojewody Pomorskiego (czytaj wiecej), a także list jak został wystosowany do Prezesa Rady Ministrów (czytaj więcej).

Po odczytaniu treści listów i stanowisk, głos zabierali uczestnicy manifestacji. W kolejnych wystąpieniach działkowcy wyrażali swoje szczere oburzenie dotychczasowymi "postępami" w pracy Nadzwyczajnej Podkomisji. Często powtarzało się zwątpienie w dobre intencji posłów oraz zarzucano celowe działanie na niekorzyść ogrodnictwa działkowego w Polsce.


 

Szacunkowo, w manifestacji wzięło udział około 750 osób, z czego 100 osób stanowiła delegacji z OZ PZD Słupsk. 


 

 

 

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio