Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

W piątek 20 września br. działkowcy manifestują pod urzędami wojewódzkimi - 19.09.2013

Około 10 tysięcy działkowców weźmie udział w manifestacjach, które rozpoczną się w najbliższy piątek 20 września 2013 r. o godzinie 11.00, pod wszystkimi urzędami wojewódzkimi w kraju. Jest to reakcja działkowców na przebieg obrad i wyniki prac sejmowej podkomisji nadzwyczajnej, w której zostały pogwałcone wszystkie zasady demokracji, a posłowie Platformy Obywatelskiej dopuścili się jawnych manipulacji. Podstawowym celem manifestacji jest poparcie dla obywatelskiego projektu ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych złożonego w Sejmie przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej. Działkowcy poprzez ten protest pragną wyrazić swój sprzeciw wobec zmian, które zostały wprowadzone do ich projektu ustawy.

         Podczas manifestacji działkowcy będą zabierać głos prezentując swoje poglądy i oczekiwania w stosunku do posłów pracujących nad ustawą o rodzinnych ogrodach działkowych. Do wszystkich wojewodów zostały wystosowane zaproszenia do spotkania z manifestującymi działkowcami. Protestujący chcą im wręczyć petycje,  poprzez które potwierdzą postulaty w imię których protestują. Zaproszeni do udziału w manifestacjach zostali również  posłowie, samorządowcy, przedstawiciele organizacji samorządowych i media lokalne. Wielu z nich wielokrotnie deklarowało, że działkowcy mogą liczyć na ich wsparcie, ale o tym przekonamy się jutro.

         Determinacja działkowców w obronie ogrodów i Związku wyraża się w haśle: „Razem obronimy to co stworzyliśmy”. To hasło,  jako przewodnie, będzie towarzyszyło działkowcom dolnośląskim organizującym wspólną manifestację pod Urzędem Wojewódzkim we Wrocławiu, w której udział weźmie 1500 działkowców z okręgu legnickiego, sudeckiego oraz wrocławskiego.

         Nie zabraknie też bannerów z innymi hasłami, takimi jak:

  • „Żądamy równego traktowania podczas prac nad ustawą o ROD w podkomisji sejmowej”
  • Nie godzimy się na lekceważenie głosu działkowców przez posłów z podkomisji sejmowej”
  • „Gorzów Wlkp. przeprasza za Sibińską, Zielona Góra przeprasza za Niesiołowskiego – wszystkich działkowców w Polsce”
  •  „Donald! Pamiętamy co Nam obiecałeś – Działkowcy”
  •  „My się PO nie boimy, o ustawę walczymy”
  • Premierze, gdzie pana słowa, dane działkowcom na Waszyngtona”
  • „ Krystyna, działkowcy Ci nie wybaczą!”

         Manifestacje działkowców, podobnie jak wcześniejsze, będą miały charakter pokojowy. Uczestnicy będą mieli flagi związkowe, zielone czapeczki, chusty, żółto-zielone kotyliony, tablice z nazwami ogrodów, a dzięki nagłośnieniu, trąbkom, gwizdkom, tubom i syrenom alarmowym, będą słyszalni w okolicy.  Aby uczestnicy manifestacji oraz mieszkańcy miast czuli się bezpiecznie zorganizowano własne służby porządkowe.

         Działkowcy mają nadzieję, że ich głos nie zostanie ponownie zlekceważony przez przedstawicieli władz. Domagają się bowiem jednego – zachowania obecnych praw, dzięki którym będą mogli  bardziej niż na obronie ogrodów, skupić się na korzystaniu z ich uroków.

 

(zrs)

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio