Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Wystawa pod znakiem pomidora - Działkowcy na TARGACH KIELCE 13-15. września 2013 r. - 18.09.2013

           Odpowiadając na zaproszenie TARGÓW KIELCE Rodzinne Ogrody Działkowe zorganizowały podczas II Jesiennej Wystawy Ogrodnictwa OGRÓD i TY  wystawę plonów.

           W pokazie plonów z działek wzięło udział 8 kieleckich ogrodów działkowych. ROD "Zacisze I" wystawiło 2 kosze z warzywami i owocami, które zwracały uwagę koktailowymi pomidorkami i różnorodnymi odmianami winogron.  Kosz warzywny z ROD "Magnolia" zachwycał dorodnymi pomidorami malinowymi, a kosz z owocami pięknie przybrany szyszkami chmielu i owocami pigwy. Kobiałkę z ROD "Kadzielnia" wypełnioną owocami i warzywami pięknie dopełniała wiążka ziół lawendy, szałwi, oregano i mięty. Dwa kosze z owocami i warzywami z ROD "Kwiaty Polskie" dorodny okaz patisona, kalarepki i pomidorów malinowych . Dopełnieniem ekspozycji była dynia, dynia ozdobna i kabaczek. Dwóch działkowców z ROD "Społem" zaprezentowało kosz z warzywami i kosz z owocami. W koszu warzywnym uwagę zwiedzających zwracały żólte pomidory i czerwone pomidory "bawole serca". Kosz z owocami wypełniały śliwki, gruszki, jabłka, winogrona i czerwona porzeczka. Piękny okaz dyni pomarańczowej zdobił kosz z ROD im.S.Żeromskiego. Z kolei koszem owocowym najbardziej zainteresowane były dzieci, które chętnie częstowały się żółciutkimi gruszkami. Tegoroczne przetwory z patisona, cukinii, gruszek i śliwek dopełniały kosz owocowy z ROD "Narcyz". W koszu z warzywami centalne miejsce zajmowała dorodna cukinia w otoczeniu czarnych pomidorów.

            Uwieńczeniem całości stoiska był bogaty kosz z owocami i warzywami zrobiony przez członków Okręgowego Zarządu Świętokrzyskiego PZD w Kielcach.  Specjalnie na tę okazję Pan Przemysław Kułaga – Prezes ROD "Kadzielnia" w Kielcach przygotował prezentację multimedialną obrazującą uroki działkowego życia codziennego. 

            Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się pozycje wydawnicze Wydawnictwa "działkowiec" numery specjalne rocznika 2012 oraz ostatnie dwa numery "Zielonej Rzeczpospolitej". W ciągu trzech dni targów w sprzedaży największą popularność miało "Vademecum działkowca".

            Zwiedzający zadawali pytania dotyczące aktualnej sytuacji działkowców, ogrodów i Związku wyrażając szczere obawy o dalsze istnienie i rozwój ideii ogrodnictwa działkowego w Polsce. Wiele pytań dotyczyło również  uprawy i pielęgnacji roślin na działkach.

            Kieleccy działkowcy zwiedzający stoisko z wielkim zapałem wyszukiwali siebie i swoich znajomych na zdjęciach w dwóch tomach kroniki prowadzonej przez Wiceprezesa Okręgowego Zarządu Świętokrzyskjego Polskiego Związku Działkowców w Kielcach Pana Józefa Staniszewskiego.  

            Podkreślając wypoczynkowy charakter działek w ROD zaranżowano kącik rekreacyjny z żółtym parasolem, kolorowym leżakiem i małym stoliczkiem.

            Po zakończonej wystawie wszystkie owoce i warzywa zostały przekazane na cele charytatywne.

 

                                                                                                                      Anna Grudzień

                                                                                                                      OZ Świętokrzyski

 

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio