Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Działkowcy przyłączyli się do ogólnopolskiego protestu związkowców - 12.09.2013

Tysiące związkowców z Solidarności, OPZZ i Forum Związków Zawodowych przyjechało do Warszawy, gdzie 11 września br. pod hasłem „Dość lekceważenia społeczeństwa”  rozpoczęły się Ogólnopolskie Dni Protestu, które potrwają do 14 września br. Jak mówią organizatorzy, "wszyscy, którzy czują się lekceważeni przez rząd, przyjeżdżają do Warszawy, by protestować". – Razem jesteśmy silni – podkreślał, pozdrawiając przedstawicieli wszystkich związków biorących udział w proteście przewodniczący OPZZ Jan Guz. – Mamy ze sobą mirabelki, a i szczaw się znajdzie – mówili organizatorzy.

Do protestów związkowców przyłączyli się także działkowcy. Delegacja warszawskich działkowców, mimo niesprzyjającej aury i potężnej ulewy niestrudzenie manifestowała swoje niezadowolenie wobec niespełnionych obietnic rządowych względem działkowców. Proponowane przez partię rządzącą zapisy ustawy działkowej zamiast chronić działkowców i ogrody, mogą stać się początkiem końca ogrodnictwa działkowego w Polsce, a także przyczynić się rozpadu jedności środowiska działkowego, które tworzy jedną z większych organizacji społecznych liczącą ponad 4 miliony osób. Działkowcy wspierają postulaty protestujących związkowców, którzy manifestują ogólnospołeczne niezadowolenie.

 

- Cały ten rząd, który jest zły, antypracowniczy, antyspołeczny i im szybciej odejdzie, tym lepiej dla polskiego społeczeństwa – mówią protestujący związkowcy. - Pewnie po jednej demonstracji rząd nie ustąpi, ale jesteśmy przygotowani na walkę tygodniami, miesiącami – zapewniają. Demonstranci liczą, że determinacja ludzi, jaka będzie pokazana na ulicach, zmusi rząd do rozmów i dialogu ze społeczeństwem. Działkowcy w ramach solidarności z protestującymi rozdawali wyśmiewane przez jednego z posłów partii rządzącej (S. Niesiołowskiego- red.) „mirabelki”, które stały się symbolem naśmiewania się ze społeczeństwa i problemów, które dotykają dziś wielu Polaków. W sumie rozdano ponad 350 kg plonów działkowych, głównie w postaci sezonowych owoców.

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio