Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dzień Działkowca w ROD „Storczyk” - 06.09.2013

4 września br. w ramach Dni Działkowca, działkowicze ze ,,STORCZYKA” wybrali się w podróż. Udali się w drogę do miejsca gdzie nie będzie Platformy Obywatelskiej i jej przyjaciela w osobie pana posła Dery. Galeria zdjęć

Dotarli do Iłży- miasteczka historycznego, które broniło się przed Szwedami a nawet przed hitlerowcami. Tam wsiedli do ostatniego w Polsce niesprywatyzowanego superekspresu ,,Donaldino” i pojechali do miejscowości Marcule gdzie swój ośrodek naukowy mają leśnicy, którzy jako jedyni w Polsce nie pozwolili się sprywatyzować. Tam działkowcy obejrzeli film o polskiej przyrodzie, zwiedzili arboretum, które powstało dzięki uporowi dzielnych leśników. Działkowcy wiele dowiedzieli się o hodowli wielu drzew i krzewów, a nawet roślin wodnych w oczkach. Na terenie ośrodka przy pięknie zagospodarowanym placu, rozpaliliśmy ognisko, przy który mówiliśmy o naszych problemach. Prezes ogrodu pan Zygmunt Kacprzak zapoznał zebranych z sytuacją wewnątrzzwiązkową. Mówił o losie projektu nowej ustawy i jej niedociągnięciach. Mówił o zniszczeniu projektu obywatelskiego, który zdaniem Premiera miał być podstawą nowej ustawy. Zapoznał zebranych z zachowaniem posłów PO i SP w trakcie prac nad ustawą.

Naszym rozmową przysłuchiwali się gospodarze. W trakcie rozmowy pocieszali nas i namawiali do walki, życzyli nam konsekwencji w działaniu a na pewno odniesiemy sukces. Po dyskusji odbyło się pieczenie kiełbasek i wspólne biesiadowanie.

 Wieczorem działkowcy ze ,,STORCZYKA” wsiedli już nie do ekspresu ale do zwykłej ,ciuchci” wąskotorowej, która zawiozła ich do Iłży a autokar dalej do smutnej rzeczywistości w Radomiu ale wzór działania leśników podbudował ich, utrwalił wiarę w sukces. Z tą wiarą wrócili do Radomia.

Działkowców prowadziła Barbara Fryczkowska

Członek WK Rewizyjnej Okręgu Mazowieckiego

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.