Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

"Projekt obywatelski zatracił swój wyjściowy sens" - 04.09.2013

My działkowcy, członkowie Polskiego Związku Działkowców, użytkujący działki w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym im. "POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH" w Szczecinie, uczestniczący w tradycyjnym spotkaniu z okazji "Dnia Działkowca 2013" po zapoznaniu się z wynikami prac nadzwyczajnej podkomisji sejmowej zajmującej się rozpatrywaniem zgłoszonych projektów ustaw o ogrodach działkowych, ze zdumieniem przyjmujemy do wiadomości fakt, że obywatelski projekt ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych, popierany przez działkowców, nagle stał się przedmiotem wielu radykalnych ciec i przeróbek, że jest wykorzystywany do dokonywania w nim szeregu niekorzystnych rozwiązań proponowanych wcześniej w odrębnym projekcie posłów PO.

Z przykrością stwierdzamy, że mimo wcześniej złożonych przez Pana zapewnień o tym, iż właśnie projekt obywatelski będzie projektem wiodącym - tak się nie stało. Projekt ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych w obecnej formie spowoduje załamanie się bezpieczeństwa funkcjonowania ogrodów w całym kraju.

Wprowadzone poprawki i nowe pomysły do obywatelskiego projektu ustawy sprawiły, że zatracił on swój wyjściowy sens i nie jest już tym samym projektem, który popierały rzesze działkowców.

Zatem wyrażamy głęboką nadzieję na to, iż w dalszych pracach legislacyjnych przez komisje sejmowe oraz podczas Plenarnych Obrad Sejmu RP projekt ten zostanie poprawiony, czym spełnią się oczekiwania tych wszystkich z ponad miliona osób, którzy podpisywali się pod zapisami obywatelskiego projektu ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych.

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.