Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Działkowcy: Wierzymy, że kolejne Krajowe Dni Działkowca są przed nami - 03.09.2013

Podczas Krajowych Dni Działkowca, które odbyły się w minioną sobotę, w „ROD Bemowo” w Warszawie, głos zabierali liczni działkowcy, którzy w swoich wypowiedziach nie ukrywali obaw wywołanych aktualną sytuacją ogrodów i Związku. Mimo tego, że w Sejmie przeciągają się prace nad nową ustawą działkową, a Platforma Obywatelska stara się przeforsować niekorzystne dla ogrodnictwa działkowego zapisy, działkowcy wyrażali nadzieję, że na przyszłorocznych Dniach Działkowca będą mogli świętować wejście w życie nowej, satysfakcjonującej ich ustawy. „Nie raz już pokazaliśmy, że w naszej działkowej jedności jest prawdziwa siła. Będziemy do końca walczyli o ogrody w myśl hasła – razem obronimy to, co stworzyliśmy” – mówili działkowcy.

 

Przeczytaj relację z Krajowych Dni Działkowca (czytaj więcej)

Zobacz gelarię zdjęć (galeria 1), (galeria 2)

Specjalne podziękowania dla Krajowej Rady PZD skierował Henryk Tomaszewski z Okręgowego Zarządu we Wrocławiu. „Myślę, że dla wszystkich uczestników jest to wyjątkowe i szczególne święto. Domyślam się ile pracy i trudu trzeba było włożyć w jego przygotowanie. Dziękuję za to w imieniu swoim, a także wszystkich działkowców. Dziękuję KR PZD za to, co robi dla nas każdego dnia”.

Słowa podziękowania dla Prezesa PZD Eugeniusza Kondrackiego, a także pełnomocników Komitetu Inicjatywy ustawodawczej mec. Bartłomieja Piecha i mec. Tomasza Terleckiego złożyła prezes ROD „Słoneczka Polana” Pawlikowice (OZ Łódź) Katarzyna Borkowska. „W walce o ogrody i nową ustawę o ROD wykazują się państwo ogromnym zaangażowaniem, a także znakomitą znajomością tematu, za co dziękujemy.  Wierzę, że państwa trud nie pójdzie na marne” – mówiła.

 

 

Uczestnicy Krajowych Dni Działkowca podkreślali także, że nie zamierzają poprzestawać na słowach. Chcą być aktywni, bo wiedzą jak ważną walkę toczą. „Powinniśmy wysyłać jak najwięcej listów do marszałek Sejmu i posłów. Prace w Sejmie nie przebiegają w takim tempie, jak byśmy chcieli. Reagujmy na to. Nie pozostawajmy obojętni” – mówił Jerzy Kucznerowicz, wiceprezes z OZ Poznań.

Podczas Krajowych ni Działkowca głos zabierali także laureaci konkursów, którzy dziękowali KR PZD za docenienie wysiłku, jaki wkładają w pielęgnowanie ogrodów.

 „W imieniu wszystkich odznaczonych i wyróżnionych chciałbym podziękować Krajowej Radzie PZD za docenienie trudu, który działkowcy wkładają w utrzymanie ogrodów. Szczególne podziękowanie składam na ręce prezesa PZD Eugeniusza Kondrackiego, którego upór i zaangażowanie przyczyniają się do rozsławiania ogrodnictwa działkowego w Polsce. Za jego trud i wielkie serce dziękuję” – mówił Wiesław Tomczuk, prezes  ROD „Piotruś” w Styrzyńcu.

Za docenienie w konkursie krajowym dziękowała także prezes ROD Sępólno Krajeńskie  z Bydgoszczy Bogumiła Olszewska,  „Dziękuję, że mogliśmy wziąć udział w konkursie. Dziękuję naszej pani prezes za to, że zmobilizowała nas do udziału w konkursie. Zapewniam, że będziemy współpracować i bronić tego, co mamy. Będziemy razem wspólnie walczyć o ogrody, byśmy mogli się nimi jeszcze długo cieszyć i korzystać z ich uroków”.

Marian Czyszczoń, prezes ROD Garnizonowy w Nysie, którego ogród zdobył trzecie miejsce w konkursie na najładniejszą Kronikę ROD apelował do wszystkich, by popularyzowali kroniki. „Gdy nas już nie będzie, one pozostaną wspaniałym świadectwem tego, co robiliśmy”- mówił.

Na zakończenie apel do wszystkich działkowców skierował Józef Pisarski, przewodniczący Okręgowej Komisji Rozjemczej w Gdańsku. „Walka o zachowanie ogrodów trwa. Moim marzeniem jest to, aby nasz Związek przetrwał. Marzeniem rządzących jest jego rozbicie. Mam nadzieję, że im się to nie uda, bo w naszej jedności jest prawdziwa siła. Pamiętajmy o ogrodach”.

Działkowcy, wyjechali z Warszawy umocnieni, a także z nadzieją, że za rok spotkają się na kolejnych Krajowych Dniach Działkowca, podczas których świętowali będą wejście w życie prawa, satysfakcjonującego każdego z miliona użytkowników działek w ROD.

 

 

 (mz)

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio