Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Konkursy krajowe

Krajowe Dni Działkowca 2013 - Laureaci konkursów - 31.08.2013

Podczas Krajowych Dni Działkowca nagrodzeni zostali także lureaci konkursów: „Kronika ROD",„Rodzinny Ogrod Działkowy 2013”, „Wzorowa Działka Roku 2013”, Ładny i Przyjazny Dom Działkowca 2013r.”, „Modernizacja działki Roku 2013”.

Laureaci konkursów

 1.  „MODERNIZACJA DZIAŁKI ROKU 2013”

Prezydium Krajowej Rady Polskiego Związku Działkowców postanowiło, że laureatami konkursu zostaną Lucyna Gajda – Jagiełka i Czesław Jagiełk, użytkownicy działki nr 76 w ROD „Powstańców Wielkopolskich” w Szczecinie.

Wyróżnienia otrzymali:

1)    Stefania i Józef Siersieccy, działka nr 84, ROD „Stokrotka” w Mysłowicach

2)    Anna Makowska, działka nr 53, ROD „1000-lecia PP” w Knurowie

3)    Maria i Andrzej Biedny, działka nr B-23 w ROD im. II Armii Wojska Polskiego w Poznaniu

4)    Wiesława i Witold Mikuccy, działka nr 82 w ROD „Relaks” w Polkowicach.

Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymajli dyplomy, nagrody finansowe, a także  zestaw wydawnictw związkowych i roczną prenumeratę „działkowca” na 2014 rok.

 2.      „Ładny i przyjazny Dom Działkowca Roku 2013”

Prezydium Krajowej Rady Polskiego Związku Działkowców postanowiło, że laureatem  konkursu zostanie ROD im. M. Kopernika w Śremie – I miejsce.

Wyróżnienia otzrymali:

1)    ROD „Skowronek” w Kajetanach - OZ Mazowiecki,

2)    ROD im. Tadeusza Kościuszki w Gorlicach – OZ Małopolski,

3)    ROD „Radość” we Wrocławiu – OZ Wrocław,

4)    ROD „35-lecia” w Zielonej Górze – OZ Zielona Góra,

5)    ROD im. Niedziałkowskiego” w Środzie Wlkp – OZ Poznań,

6)    ROD „Magnolia” w Mikołowie – OZ Śląski,

7)    ROD „Piotruś” w Styrzyńcu – OZ Lublin,

8)    ROD „Zgoda” w Kietrzu – OZ Opolski

 

 3.      „Rodzinny Ogród Działkowy Roku 2013”

 Prezydium Krajowej Rady Polskiego Związku Działkowców postanowiło, że laureatami konkursu zostaną:

ROD „Piotruś” w Styrzyńcu – OZ Lublin - I miejsce

ROD „Relaks” w Brzegu – OZ Opole

ROD „Senior” w Nowym Sączu – OZ Małopolski

ROD „Sypniewo” w Poznaniu – OZ Poznań

ROD „Słonecznik” w Trzciance – OZ Piła

ROD „Szafran” w Kłodzku – OZ Sudecki

ROD „Zacisze” w Sępólnie Krajeńskim – OZ Bydgoszcz

ROD „Frezja” we Wrocławiu – OZ Wrocław

ROD im Floriana Ceynowy w Wejherowie – OZ Gdańsk

ROD „Grządka” w Iławie – OZ Warmińsko-Mazurski

 Prezydium KR PZD przyznało także wyróżnienia dla następujących ROD w poszczególnych dziedzinach:

- ROD „Nowalijka” – Gorzów Wlkp – Wyróżnienie w dziedzinie działalności oświatowej,

- ROD „Powstańców Wlkp” w Szczecinie – Wyróżnienie w dziedzinie działalność na rzecz ochrony środowiska,

- ROD im. Adama Mickiewicza w Bielsku Białej – Wyróżnienie za zagospodarowanie działek,

- ROD „Grodu Lecha” w Gnieźnie – Wyróżnienie za aktywność w obronie Związku, ogrodów i ustawy o ROD,

- ROD „Leśna Dolina” w Kwidzynie” – Wyróżnienie za prowadzone inwestycje i remonty infrastruktury ROD,

- ROD „POCH” w Gliwicach – Wyróżnienie za zagospodarowanie ROD,

- ROD „Chemik” w Grudziądzu – Wyróżnienie za działalność statutową,

- ROD „Relaks” w Polkowicach – Wyróżnienie za bezpieczeństwo w ROD

 4. „Wzorowa Działka Roku 2013”

Prezydium Krajowej Rady Polskiego Związku Działkowców podjęło decyzję, że laureatami konkursu „Wzorowa Działka Roku 2013” zostaną:

Ewa i Stanisław Jastrzębscy – dz. 62 w ROD „40-lecia” w Strzelcach Opolskich,

Regina i Eugeniusz Habera – dz. 355 w ROD „Powstańców Wlkp” w Szczecinie,

Krystyna i Józef Idźkowscy – dz. 74 w ROD „Malwa” w Bydgoszczy,

Irena i Stanisław Kolińscy – dz. 495 w ROD „Skowronek” w Kajetanach,

Agata i Piotr Maciejak – dz. 1 w ROD „Nowy Świat” w Kłodzku,

Anna i Stanisław Nowogrodzcy – dz. 97 w ROD „Leśna Polana” w Kwidzyniu,

Krystyna i Tadeusz Zera – dz. 103 w ROD „Grządka” w Iławie,

Halina i Tadeusz Rajewscy – dz. 59 w ROD „Kolejarz” w Pile,

Stanisław Wójcik – dz. 83 w ROD „Szarotka” w Nowym Sączu,

Agnieszka i Krzysztof Piegutkowscy – dz. 385 w ROD „Skowronek” w Kajetanach,

Stanisława i Józef Kadłubowscy – dz. 305 w ROD „Piotruś” w Styrzyńcu,

Ewa Zduń – dz. 282 w ROD „Obrońców Kępy Oksywskiej” w Podgórzu.

Wyróżnienia otrzymali:

Irena i Adam Wieczorek – dz. 51 w ROD im. A. Mickiewicza w Bielsku Białej,

Zygmunt Kardach – dz. 119 w ROD „Pod Lipami” we Wrześni,

Bolesław Głowacki – dz. 140 w ROD  „Zorza” w Dębicy,

Elżbieta i Artur Kriger – dz. 60 w ROD im. F. Ceynowy w Wejherowie,

Renata i Marek Kaczała – dz. 259 w ROD Szarotka w Koninie,

Jolanta i Tadeusz Piotrowscy – dz.65 w ROD „Oaza” w Aleksandrowie Kujawskim

5. „Kronika ROD – historia i dzień dzisiejszy oraz artyzm wykonania”

I.   Kroniki nagrodzone:

1.   ROD „Wirnik” – Warszawa – I miejsce

2.  ROD „Obrońca” – Wrocław – II miejsce

3.   ROD „Garnizonowy” –Nysa – III miejsce

 II.  Kroniki szczególnie wyróżnione:

  1.  ROD „Owoc Naszej Pracy” w Pszczynie – za przedstawienie udokumentowanej historii Ogrodu od 1935r.,

 2.  ROD im. Ks. Kazimierza Niesiołowskiego w Pleszewie – za przedstawioną historię ogrodu od 1924r. oraz udokumentowanie przekazania terenu pod Ogród przez założyciela,

3.  ROD II Armii Wojska Polskiego w Poznaniu – za szczegółowo udokumentowaną historię ogrodu, przedstawiony rozwój tego ogrodu oraz zaangażowanie na rzecz ogrodnictwa działkowego. Udokumentowana jest też aktywność ogrodu w poparciu dla projektu obywatelskiego oraz obrony działkowców, ogrodu i Związku.

 III.            Kroniki wyróżnione:

 1.  ROD „Róża” w Słupcy

2. ROD „Słonecznik” w Trzciance

3. ROD „Poświętne” we Wrocławiu

4. ROD „Biała Róża” w Zabrzu

5. ROD „1000-lecia” w Częstochowie

6. ROD „Jutrzenka” w Słubicach

7. ROD „Piasta Kołodzieja” w Białymstoku

8. ROD „Grządka” w Iławie

9.  ROD „Zacisze” w Ustroniu

10ROD „100-lecia Ogrodnictwa Działkowego” w Krośnie Odrzańskim

11ROD „Irena” w Inowrocławiu

12.ROD „Kolejarz” w Malborku

 IV. Wyróżnienia innowacyjne:

 1.ROD im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku – za najnowszą kronikę

2. ROD „Cukrownik” w Gryficachza opracowanie komputerowe kroniki

 

 

 

Powrót

Copyright © 2017 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio