Polski Związek Działkowców - stop rozbiórkom altan

Najważniejsze informacje

Projekt ustawy „Stop Rozbiórkom Altan” został skierowany do drugiego czytania - 19.01.2015

Zgodnie z decyzją Sejmu podjętą na pierwszym czytaniu w dniu 18 grudnia 2014 roku, wczoraj – 15 stycznia 2015 roku, obradowała Sejmowa Komisja Infrastruktury. Jedynym tematem przez nią poruszanym był obywatelski projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo budowlane i innych ustaw wraz z poprawkami rządowymi. Projekt ten został opracowany i zgłoszony przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop Rozbiórkom Altan”, który reprezentuje działkowców w Polsce.

Sejmowa Komisja w całości przyjęła projekt i skierowała go do drugiego czytania w Sejmie. Najprawdopodobniej odbędzie się ono na początku lutego 2015 roku.

Należy zaznaczyć, że Komisja wraz ze stroną rządową na czele z Pawłem Orłowskim – podsekretarzem stanu Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, pozytywnie odniosła się do projektu ustawy „Stop Rozbiórkom Altan” i wysoko go oceniła.

Podczas obrad Komisji przedstawiono poprawki rządowe uzupełniające projekt. Poprawki te zostały uzgodnione 24 listopada 2014 roku na spotkaniu Premier Ewy Kopacz z Prezesem Polskiego Związku Działkowców Eugeniuszem Kondrackim i z pełnomocnikami Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop Rozbiórkom Altan”. Po szerokim omówieniu poprawek przez członków Komisji, zostały one wprowadzone do projektu.

Wyniki obrad Sejmowej Komisji Infrastruktury pozwalają sądzić, że problemy 900 tysięcy działkowców rod, związane z definicją altany i wynikających z niej konsekwencji, wkrótce się skończą.

Dla nas działkowców jest to bardzo dobra wiadomość, zwłaszcza na zbliżający się weekend.

Komisji Infrastruktury przewodniczył poseł Stanisław Żmijan z PO. W posiedzeniu uczestniczył przedstawiciel Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop Rozbiórkom Altan” mec. Tomasz Terlecki oraz przedstawiciele Krajowej Rady PZD  - Izabela Ożegalska (Sekretarz PZD i Prezes OZ Łódzkiego) i Janusz Moszkowski (członek Prezydium KR PZD i Prezes OZ we Wrocławiu).

(AD)

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio