Polski Związek Działkowców - stop rozbiórkom altan

Co piszą działkowcy

Spotkanie noworoczne w ROD „Miejski” w Pyrzycach - 24.01.2017

Zarząd ROD „Miejski” w Pyrzycach kultywując  wieloletnią tradycję zorganizował  Spotkanie  Noworoczne w dniu 19 stycznia 2017r w Domu Działkowca. Na uroczystość zostali zaproszeni  liczni goście  organizacji współdziałających, samorządowcy, a w śród nich dwóch przedstawicieli  Prezes i Wiceprezes OZ PZD w Szczecinie, oraz wyróżniający się działacze z ogrodu: Aleksander Butkowski, Teresa Wiśniewska, Jadwiga Błażejewska, Stanisława i Stanisław Durkim, gospodarze: Daniel Kocanowski i Kazimiera Szydło oraz członkowie Zarządu i Komisji Rewizyjnej ROD.

Prezes Zarządu ROD „Miejski” Pani Genowefa Nowicka, powitała  wszystkich przybyłych gości i działaczy ROD. Omówiła najważniejsze wydarzenia 2016 w kraju i na ogrodzie, oraz nakreśliła tematykę do realizacji na 2017r. Zabrali licznie w dyskusji członkowie Zarządu ROD, wyrażając bardzo dużo  zaangażowania w sprawy występujące na terenie ogrodu, jak również  dużo troski w tematyce zdobywania dodatkowych środków finansowych we współpracy z lokalnym samorządem.

Następnie głos zabrał  Prezes OZ PZD Szczecin Pan Tadeusz Jarzębak, uroczyście wręczył Dyplom uznania Pani Prezes G. Nowickiej i odpowiedział na zadane pytania. Podziękował za zaproszenie przedstawicieli okręgu na uroczystość, przekazał życzenia na 2017 r i omówił obecnie występujące problemy krajowe i w naszym okręgu. Ponadto zachęcał do jeszcze szerszej współpracy z samorządem uwzględniając  aspekt obchodów 50 lat istnienia ROD „MIEJSKI” w Pyrzycach.

 

Przedstawiciel Starostwa Pyrzyckiego Pan Radny Walenty  Darczuk  omówił w bardzo szerokim zakresie  istniejącą współprace z ogrodem  i nakreślił kierunki i tematykę dalszej współpracy.

Przez te 49 lat istnienia powstała na ogrodzie tradycja.  Tradycja była i jest i mamy przekonanie że będzie jeszcze długo stanowić  podstawę na której opiera się wszystko co związane jest z działkami. Tradycja tworzy klimat na ogrodach, ten jedyny i niepowtarzalny, który sprawia że własny ogród traktowany jest jak drugi dom.

Pomimo niskich temperatur na zewnątrz, w sali spotkania panowała atmosfera ciepła, serdeczności i życzliwości. Pani Prezes zaprosiła zebranych do konsumpcji  przygotowanego poczęstunku.

Wiceprezes

OZ PZD w Szczecinie

Józef Romanowski

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio